Єврокомісія оголосила нові кліматичні цілі до 2024 року

Джерело: Reuters

6 лютого Європейська комісія рекомендувала Євросоюзу скоротити чисті викиди парникових газів на 90% до 2040 року, що є амбітною ціллю, яка перевірить політичні апетити регіону щодо боротьби зі зміною клімату перед виборами в ЄС.

Після виборів в Європарламенті, які відбудуться у червні 2024 року, новий склад Єврокомісії повинен представити відповідну законодавчу пропозицію. Наразі ж рекомендація комісії не є обов’язковою.

Скоротити викиди парникових газів мають сектори, що стосуються промисловості, транспорту та сільського господарства. Пропозиція також передбачає розширення використання відновлюваних джерел енергії та розвиток технологій уловлювання та зберігання вуглецю. Це робиться для того, щоб запобігти потраплянню CO2 в атмосферу та уповільнити глобальне потепління.

Нам потрібно переконатися, що у нас є збалансований підхід, — зауважив єврокомісар Вопке Хьокстра в Європейському парламенті, оприлюднивши пропозицію. — Переважна більшість наших громадян бачать наслідки зміни клімату, хочуть захисту, але також стурбовані тим, що це означає для їхнього існування.

У 2021 році ЄС законодавчо закріпив пропозицію зробити європейську економіку і суспільство кліматично нейтральними до 2050 року. Закон ЄС про клімат також встановив першу проміжну ціль — скоротити викиди парникових газів не менше ніж на 55% до 2030 року у порівнянні з 1990 роком.

Ціль до 2040 року змінить енергетичний баланс Європи, поступово припинить використання вугільної енергетики, а загальне використання викопного палива зменшить на 80% і замінить його відновлюваною та ядерною енергією.

У проєкті також викладено плату за нездатність боротися зі зміною клімату у формі більш руйнівних екстремальних погодних умов, які можуть означати додаткові витрати в розмірі 2,4 трильйона євро в ЄС до 2050 року, якщо глобальне потепління не обмежиться 1,5 градусами Цельсія порівняно з доіндустріальним періодом.

Скорочення викидів на 90% до 2040 року відповідає зобов’язанням ЄС за Паризькою кліматичною угодою та рекомендаціям Науково-консультативної ради ЄС щодо зміни клімату. У червні 2023 року ЄС рекомендував скоротити викиди парникових газів на 90-95% до 2040 року.

У 2022 році ЄС скоротив викиди парникових газів на 33% порівняно з рівнем 1990 року.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.