Єврокомісія оголосила про початок правової процедури проти Tikтokу
Джерело: Reuters
Європейська комісія анонсувала початок правової процедури проти платформи коротких відео Tikтok у зв’язку із порушенням вимог Акту про цифрові послуги ЄС (DSA).
За словами комісара ЄС Тьєррі Бретона, він прийняв це рішення після аналізу звіту про оцінку ризиків Tikтok та відповідей на запити про інформацію.
“Ми відкриваємо розслідування щодо підозри соцмережі Tikтok у порушенні прозорості та зобов’язань щодо захисту неповнолітніх: дизайн, що викликає залежність, і обмеження часу використання екрана, перевірка віку, налаштування конфіденційності за замовчуванням”, – прокоментував він.
Як пояснили в агентстві, закон Європейського Союзу про цифрові послуги (DSA) передбачає, що низка великих сервісів і пошукових систем зобов’язані робити більше зусиль для боротьби із незаконним онлайн-контентом і ризиками для громадської безпеки.
Насамперед розслідування Єврокомісії буде зосереджено на дизайні системи Tikтok, включаючи алгоритмічні системи, які можуть стимулювати поведінкові залежності та/або створювати “ефекти кролячої нори”.
Окрім того, ЄК перевірить, чи запровадив Tikтok заходи для забезпечення високого рівня конфіденційності та безпеки для неповнолітніх. Водночас комісія розгляне, чи надає Tikтok надійну базу даних про рекламу на своїй платформі, щоб дослідники могли ретельно вивчити потенційні онлайн-ризики.
У разі, якщо Tikтok буде визнано винним у порушенні правил DSA, на нього можуть бути накладені штрафи в розмірі до 6% від його глобального обороту.
Своєю чергою, у Tikтok запевнили, що продовжать працювати з експертами та галуззю, щоб забезпечити безпеку молоді на своїй платформі.
“Tikтok запровадив перші функції та налаштування для захисту підлітків і запобігання доступу до платформи молодших за 13 років, проблеми, з якими має справу вся галузь”, – зауважив представник компанії.
- Соціальна медіаплатформа Tikтok в середу, 14 лютого, заявила, що посилить боротьбу з фейковими новинами та операціями прихованого впливу напередодні виборів в ЄС.
2 грудня прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що нинішні події у Грузії нагадують те, що відбувалося на Майдані Незалежності у Києві в 2013 році. Він додав, що Москва, мовляв, у ці процеси “ніяк не втручається”.
Російським туристам почали масово відмовляти у в’їзді до Мексики через підозри, що громадяни РФ напевно нелегально емігрують до США.
Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про погіршення ситуації для російських військ у Сирії.
У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України у вівторок, 3 грудня, застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
До Європейського парламенту внесли два окремі запити стосовно зняття депутатської недоторканності з депутата з ультраправої групи “Європа суверенних націй” Петра Бистрона – члена правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН).