Єврокомісія оголосила про початок правової процедури проти Tikтokу

Джерело: Reuters

Європейська комісія анонсувала початок правової процедури проти платформи коротких відео Tikтok у зв’язку із порушенням вимог Акту про цифрові послуги ЄС (DSA).

За словами комісара ЄС Тьєррі Бретона, він прийняв це рішення після аналізу звіту про оцінку ризиків Tikтok та відповідей на запити про інформацію.

“Ми відкриваємо розслідування щодо підозри соцмережі Tikтok у порушенні прозорості та зобов’язань щодо захисту неповнолітніх: дизайн, що викликає залежність, і обмеження часу використання екрана, перевірка віку, налаштування конфіденційності за замовчуванням”, – прокоментував він.

Як пояснили в агентстві, закон Європейського Союзу про цифрові послуги (DSA) передбачає, що низка великих сервісів і пошукових систем зобов’язані робити більше зусиль для боротьби із незаконним онлайн-контентом і ризиками для громадської безпеки.

Насамперед розслідування Єврокомісії буде зосереджено на дизайні системи Tikтok, включаючи алгоритмічні системи, які можуть стимулювати поведінкові залежності та/або створювати “ефекти кролячої нори”.

Окрім того, ЄК перевірить, чи запровадив Tikтok заходи для забезпечення високого рівня конфіденційності та безпеки для неповнолітніх. Водночас комісія розгляне, чи надає Tikтok надійну базу даних про рекламу на своїй платформі, щоб дослідники могли ретельно вивчити потенційні онлайн-ризики.

У разі, якщо Tikтok буде визнано винним у порушенні правил DSA, на нього можуть бути накладені штрафи в розмірі до 6% від його глобального обороту.

Своєю чергою, у Tikтok запевнили, що продовжать працювати з експертами та галуззю, щоб забезпечити безпеку молоді на своїй платформі.

“Tikтok запровадив перші функції та налаштування для захисту підлітків і запобігання доступу до платформи молодших за 13 років, проблеми, з якими має справу вся галузь”, – зауважив представник компанії.

Принц Гаррі та його дружина Меган Маркл знімають два майбутні шоу Netflix, які будуть зосереджені на кулінарії та чемпіонаті США з поло, повідомляє служба потокового передавання.

Президент США Джо Байден заявив, що Іран “рано чи пізно” нападе на Ізраїль й закликав не робити цього.

Репера Дрейка звільнили з судового процесу, порушеного через трагедію на фестивалі Astroworld, під час якого загинули 10 відвідувачів концерту.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів.