Єврокомісія рекомендує Європейській Раді почати процес перемовин про вступ України до ЄС

Джерело: Суспільне з посиланням на пресконференцію президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн

Європейська комісія рекомендує Європейській Раді розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Європейського Союзу.

Під час пресконференції у Брюселі Урсула фон дер Ляєн зауважила, що українці, попри труднощі через повномасштабну російську агресію, глибоко реформують країну.

Вона додала, що Україна завершила реалізацію понад 90% кроків, які були надані ЄС минулоріч.

“Основного прогресу досягнуто у сфері конституційного правосуддя, реформі відбору Вищої ради правосуддя, антикорупційній програмі, боротьбі з відмиванням грошей, важливих заходах щодо стримування олігархів, у суспільному житті, також ухвалено новий закон про медіа та є прогрес щодо національних меншин”, – сказала фон дер Ляєн.

Також Єврокомісія рекомендує розпочати процес перемовин про вступ Молдови до ЄС.

Окрім цього, Грузії пропонують надати статус країни-кандидата в ЄС, але при виконанні низки умов, зокрема дотримання зовнішньої політики Брюсселя.

Тепер висновок Єврокомісії повинні схвалити на саміті лідерів ЄС, який пройде 14-15 грудня.

Якщо і там Україна отримає підтримку – виконавчий орган ЄС розпочне технічну роботу з підготовки процесу вступу, яка передбачає складання дорожньої карти та перевірку рівня відповідності між європейським та українським законодавствами паралельно із завершенням майбутніх реформ.

Уряд Німеччини надав Силам оборони новий пакет військової допомоги. Серед іншого, Україна отримає танки Leopard, ракети до системи ППО IRIS-T SLM та гаубиці Panzerhaubitze.

Володимир Зеленський презентував українцям план перемоги України над РФ. Українці та партнери відреагували критично. 

Президенту більше не вірять та публічно критикують навіть ті, хто ще рік тому наголошував на необхідності утриматися до нашої перемоги. Поглянемо на ключові пункти плану, які розчарували українців.

17 жовтня у Брюсселі Президент Володимир Зеленський спільно з прем’єр-міністром Грецької Республіки Кіріакосом Міцотакісом підписали Угоду про співпрацю у сфері безпеки. Зокрема Греція зобов’язалася надавати додаткові ресурси для прискорення підготовки українських пілотів і технічного персоналу для літаків F-16.

Станом на 16:00 четверга, 17 жовтня, з початку доби по всій лінії фронту відбулося понад 120 бойових зіткнень. Ворог особливо активний на Покровському та Курахівському напрямках. 

Міністерство оборони США оголосило деталі додаткової безпекової допомоги Україні на 425 мільйонів доларів, про яку раніше повідомив глава Білого дому Джо Байден у розмові з президентом Володимиром Зеленським.