Єврокомісія рекомендує Європейській Раді почати процес перемовин про вступ України до ЄС

Джерело: Суспільне з посиланням на пресконференцію президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн

Європейська комісія рекомендує Європейській Раді розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Європейського Союзу.

Під час пресконференції у Брюселі Урсула фон дер Ляєн зауважила, що українці, попри труднощі через повномасштабну російську агресію, глибоко реформують країну.

Вона додала, що Україна завершила реалізацію понад 90% кроків, які були надані ЄС минулоріч.

“Основного прогресу досягнуто у сфері конституційного правосуддя, реформі відбору Вищої ради правосуддя, антикорупційній програмі, боротьбі з відмиванням грошей, важливих заходах щодо стримування олігархів, у суспільному житті, також ухвалено новий закон про медіа та є прогрес щодо національних меншин”, – сказала фон дер Ляєн.

Також Єврокомісія рекомендує розпочати процес перемовин про вступ Молдови до ЄС.

Окрім цього, Грузії пропонують надати статус країни-кандидата в ЄС, але при виконанні низки умов, зокрема дотримання зовнішньої політики Брюсселя.

Тепер висновок Єврокомісії повинні схвалити на саміті лідерів ЄС, який пройде 14-15 грудня.

Якщо і там Україна отримає підтримку – виконавчий орган ЄС розпочне технічну роботу з підготовки процесу вступу, яка передбачає складання дорожньої карти та перевірку рівня відповідності між європейським та українським законодавствами паралельно із завершенням майбутніх реформ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 81 боєзіткнення.

Коли російські війська стрімко зайшли в українські міста та села на початку 2022, більшість українців не встигли виїхати на підконтрольну територію. Відтак сотні тисяч громадян опинилися відірваними від нормального життя — без зв’язку й роботи, під постійним тиском окупантів, які продовжують вести тихий терор в окупації з викраденнями й стратами цивільних.

11 років тому, у лютневі дні 2014 року, Віктор Янукович готував свою втечу з України. Попри заяви про намір залишитися в країні, він таємно організовував евакуацію цінностей із резиденції в Межигір’ї та координував шляхи відступу. Букви згадують перебіг подій і трагічні для нашої держави наслідки загравання Януковича з Росією. 

За даними аналітиків, росіяни просунулися поблизу Куп’янська, Покровська, Часового Яру та на Курщині.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 лютого. Загалом від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.