Єврокомісія рекомендує Європейській Раді почати процес перемовин про вступ України до ЄС

Джерело: Суспільне з посиланням на пресконференцію президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн

Європейська комісія рекомендує Європейській Раді розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Європейського Союзу.

Під час пресконференції у Брюселі Урсула фон дер Ляєн зауважила, що українці, попри труднощі через повномасштабну російську агресію, глибоко реформують країну.

Вона додала, що Україна завершила реалізацію понад 90% кроків, які були надані ЄС минулоріч.

“Основного прогресу досягнуто у сфері конституційного правосуддя, реформі відбору Вищої ради правосуддя, антикорупційній програмі, боротьбі з відмиванням грошей, важливих заходах щодо стримування олігархів, у суспільному житті, також ухвалено новий закон про медіа та є прогрес щодо національних меншин”, – сказала фон дер Ляєн.

Також Єврокомісія рекомендує розпочати процес перемовин про вступ Молдови до ЄС.

Окрім цього, Грузії пропонують надати статус країни-кандидата в ЄС, але при виконанні низки умов, зокрема дотримання зовнішньої політики Брюсселя.

Тепер висновок Єврокомісії повинні схвалити на саміті лідерів ЄС, який пройде 14-15 грудня.

Якщо і там Україна отримає підтримку – виконавчий орган ЄС розпочне технічну роботу з підготовки процесу вступу, яка передбачає складання дорожньої карти та перевірку рівня відповідності між європейським та українським законодавствами паралельно із завершенням майбутніх реформ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення. 

Російські війська суттєво знизили темпи просування в Україні у березні, попри гучні заяви глави РФ Володимира Путіна про посилення наступу на фронті. За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою. У березні росіяни захопили лише 133 кв. км української території — це найнижчий показник з червня 2024 року, коли під контроль РФ перейшло 114 кв. км.

31 березня глави МЗС головних європейських країн заявили про готовність посилити підтримку України та запровадити нові санкції проти Росії, щоб змусити її погодитися на зупинення війни.

Міноборони кодифікувало та допустило до використання у ЗСУ автоматичний гранатомет AGL-53 калібру 40 мм вітчизняного виробництва, котрий можна встановлювати на бойових машинах або легкому всюдихідному транспорті.

Через початок повномасштабного вторгнення український важкоатлет Олександр Пєлєшенко залишив свою спортивну діяльність, аби стати на захист країни. Проходив службу в одній з бригад територіальної оборони Києва, далі був частиною 79-ї ОДШБр, з грудня 2022 доєднався до 47-ї ОМБр. Загинув спортсмен під час військової служби у травні минулого року.В пам’ять про Олександра Пєлєшенка відбудеться турнір з важкої атлетики  — змагання, що збере друзів, колег та атлетів різних рівнів підготовки, аби вшанувати силу, відданість та незламний дух героя.