Єврокомісія запропонувала скасувати мита для товарів з України разом із введенням обмежень
Джерело: The Guardian
Європейська комісія внесла офіційну пропозицію скасувати імпортні мита для сільськогосподарських товарів з України на 2024 рік. Водночас у межах пропозиції йшлося про обмеження на імпорт.
Представники Єврокомісії пропонують подовжити пільгові умови торгівлі для України, зокрема, продовжити зупинення імпортних мит і квот ще на один рік. Це рішення призначене для підтримки економіки України в умовах воєнного конфлікту.
Однак Європейська комісія включила у свою пропозицію “запобіжник” для аграріїв країн ЄС, щоб зменшити можливі протести у Франції та інших країнах-членах ЄС.
Згідно зі заявою ЄК, для чотирьох видів продукції з України (м’ясо птиці, яйця і цукор) передбачено введення механізму “екстреного гальмування” для стабілізації обсягів імпорту на рівні середніх значень 2022-2023 років. Це передбачає введення імпортних тарифів у разі перевищення обсягів імпорту.
Пільговий режим торгівлі з ЄС для України введено після агресії Росії, і його дію продовжували регулярно. У 2023 році вже були введені обмеження на імпорт окремих сільськогосподарських товарів з України для країн ЄС.
- Президент Франції Емманюель Макрон закликав до чітких заходів щодо імпорту з України та заявив, що європейська підтримка фермерів є надзвичайно важливою на тлі масових протестів фермерів у Франції та по всій Європі.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).