Єврокомісія запропонувала скасувати мита для товарів з України разом із введенням обмежень

Джерело: The Guardian

Європейська комісія внесла офіційну пропозицію скасувати імпортні мита для сільськогосподарських товарів з України на 2024 рік. Водночас у межах пропозиції йшлося про обмеження на імпорт.

Представники Єврокомісії пропонують подовжити пільгові умови торгівлі для України, зокрема, продовжити зупинення імпортних мит і квот ще на один рік. Це рішення призначене для підтримки економіки України в умовах воєнного конфлікту.

Однак Європейська комісія включила у свою пропозицію “запобіжник” для аграріїв країн ЄС, щоб зменшити можливі протести у Франції та інших країнах-членах ЄС.

Згідно зі заявою ЄК, для чотирьох видів продукції з України (м’ясо птиці, яйця і цукор) передбачено введення механізму “екстреного гальмування” для стабілізації обсягів імпорту на рівні середніх значень 2022-2023 років. Це передбачає введення імпортних тарифів у разі перевищення обсягів імпорту.

Пільговий режим торгівлі з ЄС для України введено після агресії Росії, і його дію продовжували регулярно. У 2023 році вже були введені обмеження на імпорт окремих сільськогосподарських товарів з України для країн ЄС.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.

1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.