Європа має бути готова відправити свої війська в Україну у межах плану Трампа – МЗС Естонії
Джерело: Financial Times
Очільник МЗС Естонії Маргус Цахкна вважає, що у випадку досягнення Дональдом Трампом мирної угоди між Києвом та Москвою, Європа повинна бути готова відправити війська в Україну для підкріплення домовленностей.
На думку естонського міністра, найкращою гарантією безпеки для України було б членство у НАТО, але якщо США проти – Європа повинна втрутитись і розгорнути свої війська в Україні після припинення бойових дій, аби стримати РФ від подальшої агресії.
“Якщо ми говоримо про реальні гарантії безпеки, це означає, що буде справедливий мир. Тоді ми говоримо про членство у НАТО. Але без США це неможливо. І тоді ми говоримо про будь-які форми (гарантії) у сенсі наземних дій”, – зауважив Цахкна.
Глава МЗС Естонії додав, що перемога Трампа на виборах президента США прискорила обговорення у Європі про те, як підтримувати Україну та тиснути на Росію, аби вона сіла за стіл перемовин і дотримувалась режиму припинення вогню.
“У Європі ведуть багато перемовин та багато комунікацій між собою, а також з командою Трампа і адміністрацією”, – додав міністр.
За його словами, Європі буде “дуже, дуже, дуже важко” гарантувати безпеку Україні без США, зокрема через те, що у кінцевому підсумку НАТО може бути втягнутим у війну з військами РФ.
Деякі аналітики вважають, що зусилля країн Європи щодо України можуть розпочатись з коаліції бажаючих допомогти. Мовиться про Польщу та очолювані Великою Британією експедиційні сили, куди входять країни Північної Європи, країни Балтії та Нідерланди.
У грудні в Талліні відбудеться зустріч цих країн, які вважають найбільшими прихильниками України і надають 2/3 європейської військової допомоги Києву.
Було б важливо, аби до цих країн доєднались Німеччина і Франція, вважає Цахкна.
На його думку, Україна зараз розглядається як перша лінія оборони НАТО, відтак найближчими місяцями може змінитись архітектура безпеки всієї Європи, а не лише України.
- Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що Європі потрібна нова стратегія підтримки України у боротьбі з Росією, оскільки нинішня тактика деескалації неефективна.
Голова КНР Сі Цзіньпін звернувся до учасників саміту G20 із закликом сприяти “охолодженню” війни між Росією та Україною. Він наголосив на важливості ролі ООН та її Ради Безпеки у мирному врегулюванні кризи, закликаючи підтримувати всі зусилля, спрямовані на досягнення політичного рішення.
Президент України Володимир Зеленський у Верховній Раді представив внутрішній план стійкості. Нардепи Гончаренко та Железняк коротко описали основні тези з плану президента.
Велика Британія оголосила нові санкції проти Росії, націлені на “тих, хто підтримує спроби Володимира Путіна примусово депортувати українських дітей і стерти їх українську культурну спадщину”.
Міський голова Барселони Джауме Коллбоні назвав рішення позбавити місто туристичних квартир до кінця 2028 року “рішучим, але необхідним” кроком для розв’язання проблеми доступності житла. Ця ініціатива, оголошена в червні, здивувала багатьох і викликала погрози судових позовів.
Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 19 листопада, заявив, що зниження мобілізаційного віку в Україні не буде.