Європа має готуватися до того, що війна України з РФ триватиме 10 років, – генсек НАТО
Джерело: BBC
Європа повинна бути готова до десятирічної війни в Україні, попередив генеральний секретар НАТО, який залишає посаду.
Пан Столтенберг, у якого в жовтні закінчується 10-річний термін перебування на посаді генерального секретаря, закликав європейських членів Альянсу посилити свої зобов’язання на тлі побоювань, що фінансування з боку Штатів може бути скорочено або навіть припинено, якщо Дональд Трамп переможе на другий термін на посаді президента США на виборах у листопаді.
Столтенберг каже, що союзники по НАТО повинні бути готовими до війни в Україні, яка триватиме понад 10 років.
“Але головний меседж полягає в тому, що чим сильнішою буде підтримка України, і чим довше ми будемо готові брати на себе зобов’язання, тим швидше ця війна може закінчитися. Парадокс полягає в тому, що зараз президент Путін вважає, що він може нас перечекати. Тому війна триває. Коли ми чітко заявимо, що ми тут надовго, що ми маємо сильну і тривалу підтримку України, тоді ми матимемо умови для рішення, в якому Україна переважатиме як суверенна незалежна держава”.
Це сталося в той час, коли НАТО оголосило, що з вересня в Німеччині запрацює командний підрозділ, який координуватиме підтримку України.
“Настав час стати на захист свободи та демократії, і місце, де це потрібно зробити – Україна”, – сказав Столтенберг.
Коментарі Столтенберга з’явилися в той час, коли Німеччина оголосила, що планує майже вдвічі скоротити військову допомогу Україні наступного року.
Заплановане скорочення допомоги відбувається на тлі побоювань в Україні та серед її європейських союзників, що фінансування з боку США може припинитися під час можливого другого президентства Трампа в Білому домі.
Відповідаючи на запитання, чи може другий термін Трампа означати менше фінансування Альянсу, Столтенберг сказав:
“Незалежно від того, що ви думаєте про зобов’язання США перед НАТО, правильним буде більше інвестувати в нашу оборону.
По-перше, це збільшує ймовірність того, що Штати залишаться сильним союзником. По-друге, якщо трапиться щось справді погане, добре, щоб ми мали сильніші європейські і канадські оборонні можливості”.
Пан Столтенберг сказав, що колишній президент США виголосив “абсолютно правильну і обґрунтовану критику” європейських союзників за те, що вони недостатньо витрачають на оборону і занадто покладаються на Штати, але зараз це змінилось.
- У середу, 17 липня, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг призначив Патріка Тернера спецпредставником Альянсу в Україні. Він почне працювати з вересня цього року у Києві. Раніше Тернер обіймав посаду помічника генерального секретаря НАТО з операцій та оборонної політики в Британії.
- Члени НАТО офіційно заявили, що Україна – на “незворотному” шляху до членства в військовому альянсі.
Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.
Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.
На Лиманському напрямку бійці 106 батальйону 63 окремої механізованої бригади “Сталеві леви” взяли в полон громадянина Узбекистану, який брав участь у бойових діях на боці російських військ.
12 травня Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) офіційно визнала Росію відповідальною за катастрофу рейсу MH17 у 2014 році.
12 травня президент Володимир Зеленський повідомив про деталі розмови з главою Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Сторони обговорили ключові аспекти зустрічі в Туреччині, котра, за словами українського глави, може допомогти у закінченні війни.