Європа має готуватися до того, що війна України з РФ триватиме 10 років, – генсек НАТО
Джерело: BBC
Європа повинна бути готова до десятирічної війни в Україні, попередив генеральний секретар НАТО, який залишає посаду.
Пан Столтенберг, у якого в жовтні закінчується 10-річний термін перебування на посаді генерального секретаря, закликав європейських членів Альянсу посилити свої зобов’язання на тлі побоювань, що фінансування з боку Штатів може бути скорочено або навіть припинено, якщо Дональд Трамп переможе на другий термін на посаді президента США на виборах у листопаді.
Столтенберг каже, що союзники по НАТО повинні бути готовими до війни в Україні, яка триватиме понад 10 років.
“Але головний меседж полягає в тому, що чим сильнішою буде підтримка України, і чим довше ми будемо готові брати на себе зобов’язання, тим швидше ця війна може закінчитися. Парадокс полягає в тому, що зараз президент Путін вважає, що він може нас перечекати. Тому війна триває. Коли ми чітко заявимо, що ми тут надовго, що ми маємо сильну і тривалу підтримку України, тоді ми матимемо умови для рішення, в якому Україна переважатиме як суверенна незалежна держава”.
Це сталося в той час, коли НАТО оголосило, що з вересня в Німеччині запрацює командний підрозділ, який координуватиме підтримку України.
“Настав час стати на захист свободи та демократії, і місце, де це потрібно зробити – Україна”, – сказав Столтенберг.
Коментарі Столтенберга з’явилися в той час, коли Німеччина оголосила, що планує майже вдвічі скоротити військову допомогу Україні наступного року.
Заплановане скорочення допомоги відбувається на тлі побоювань в Україні та серед її європейських союзників, що фінансування з боку США може припинитися під час можливого другого президентства Трампа в Білому домі.
Відповідаючи на запитання, чи може другий термін Трампа означати менше фінансування Альянсу, Столтенберг сказав:
“Незалежно від того, що ви думаєте про зобов’язання США перед НАТО, правильним буде більше інвестувати в нашу оборону.
По-перше, це збільшує ймовірність того, що Штати залишаться сильним союзником. По-друге, якщо трапиться щось справді погане, добре, щоб ми мали сильніші європейські і канадські оборонні можливості”.
Пан Столтенберг сказав, що колишній президент США виголосив “абсолютно правильну і обґрунтовану критику” європейських союзників за те, що вони недостатньо витрачають на оборону і занадто покладаються на Штати, але зараз це змінилось.
- У середу, 17 липня, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг призначив Патріка Тернера спецпредставником Альянсу в Україні. Він почне працювати з вересня цього року у Києві. Раніше Тернер обіймав посаду помічника генерального секретаря НАТО з операцій та оборонної політики в Британії.
- Члени НАТО офіційно заявили, що Україна – на “незворотному” шляху до членства в військовому альянсі.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 214 бойових зіткнень. Найбільша кількість боїв відбулася на Сіверському, Покровському, Курахівському та Времівському напрямках.
15 грудня президент Володимир Зеленський поінформував, що протягом тижня російські війська застосували проти території України понад 600 КАБів, більш як 500 дронів та 100 ракет.
15 грудня, під час першого візиту на французький острів Корсика, Папа Римський Франциск згадав російський народ у полуденній молитві про мир у кафедральному соборі міста Аяччо.
Радник з нацбезпеки Майк Волтц повідомив, що сформована команда Дональда Трампа готова обговорити ініціативу прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана стосовно припинення вогню у російсько-українській війні.
Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.