«Європа має усвідомлювати, що небезпека дуже близька» — міністерка оборони Іспанії

Джерело: El Mundo

Міністрка оборони Іспанії Маргарита Роблес звернулася до населення своєї країни у зв’язку з погрозами, висловленими президентом РФ Володимиром Путіним щодо можливого використання ядерної зброї.

У своїй заяві вона підкреслила, що Путін становить величезну загрозу не лише для сусідніх країн, але і для міжнародної спільноти загалом, зазначивши, що балістичні ракети з території Росії можуть досягти Іспанії.

Міністрка закликала іспанське суспільство усвідомити небезпеку, яка існує цієї миті, враховуючи останні заяви Путіна щодо можливості використання ядерної зброї.

Вона також відзначила, що деякі лідери Європейського Союзу закликали до переозброєння, проте вона наголосила, що загроза є реальною, а не лише гіпотетичною. Зазначено, що країни, що межують з Росією, розуміють це краще, ніж ті, які знаходяться на півдні.

“Європа має усвідомлювати, що небезпека дуже близька, це не чиста гіпотеза, вона реальна. Країни, що межують з РФ, дуже добре це сприймають; можливо, ті з нас, хто живе на півдні, не мають такого усвідомлення”, — заявила Роблес.

Також вона виступила проти ідеї президента Франції щодо відправки військових на українську територію, наголошуючи на необхідності уникнути ескалації конфлікту.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.