Європа не повинна послаблювати підтримку України, – Джорджа Мелоні
Джерело: The Telegraph
Прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні заявила, що Європа не повинна послаблювати свою спільну підтримку України, оскільки вона висловлює солідарність з Ізраїлем після нищівної атаки ісламістського угруповання ХАМАС на початку цього місяця.
“Ми не повинні робити помилку, послаблюючи нашу спільну підтримку України”, — сказала вона в Сенаті перед зустріччю лідерів Європейського Союзу.
- У межах участі в саміті Європейської політичної спільноти в м. Гранада (Іспанія) президент України Володимир Зеленський провів зустріч із прем’єр-міністеркою Італії Джорджею Мелоні.
- 5 жовтня президент України Володимир Зеленський прибув до Іспанії, аби взяти участь у саміті Європейської політичної спільноти.
- Італійський бізнес та культурні інституції візьмуть участь у відновленні культурної спадщини Одеси.
- Італійська влада засудила атаки Росії Одесу та, зокрема, знищення Спасо-Преображенського собору. Як зауважила прем’єр-міністерка Джорджія Мелоні, італійські майстри, котрі мають унікальні навички реставрації, допоможуть Україні відновити цю пам’ятку архітектури.
У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.