Європарламент хоче запровадити санкції проти відповідальних за окупацію частини Грузії
Джерело: Deutsche Welle
Російські окупаційні сили мають відповісти за порушення суверенітету Грузії та прав людини, мовиться у заяві Європарламенту нової резолюції, в якій закликали Раду ЄС запровадити адресні санкції.
Європарламент ухвалив резолюцію, в якій закликали Раду Європейського Союзу запровадити адресні санкції проти осіб, відповідальних за порушення суверенітету, територіальної цілісності та прав людини в Грузії.
23 листопада за резолюцію проголосували 495 депутатів, проти – 7, ще 50 осіб утрималися.
Європарламентарі просять Раду ЄС скласти список санкцій з урахуванням “списку Отхозорія-Татунашвілі”, який уряд Грузії затвердив у 2018 році. До нього входять особи, звинувачені та засуджені за порушення прав людини в окупованих Росією грузинських регіонах.
Під час дебатів про вбивство в Південній Осетії громадянина Грузії Тамаза Гінтурі, депутатка від Чехії Маркета Грегорова закликала до введення санкційних заходів.
Коли російські війська почали стріляти в наших українських сусідів, ми швидко відреагували та застосували санкції. По сусідству з нами є ще одна окупована країна, громадян якої вбиває та викрадає Росія. Грузія далі від нас? Так. Чи має це значення? Ні. Я насамперед закликаю Раду ЄС включити до наступного пакету санкцій тих, хто несе відповідальність за смерть Тамаза Гінтурі та за страждання грузинів, – заявила вона.
Європарламент рішуче засудив вбивство Тамаза Гінтурі та викрадення Левана Дотіашвілі, висловив співчуття сім’ям усіх убитих громадян Грузії та закликав до ретельного розслідування цього та інших вбивств, а також до притягнення винних до відповідальності.
Парламентарі зажадали “звільнення всіх громадян Грузії, які незаконно утримуються окупаційним режимом”.
Євродепутати нагадали, що 6 листопада 2023 року, напередодні оприлюднення рекомендації Єврокомісії надати Грузії статус кандидата на вступ до ЄС, російські окупаційні сили вбили громадянина Грузії Тамаза Гінтурі і викрали, а потім під тиском міжнародного співтовариства звільнили Левана.
- Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі наголосила, що побоюється загрози гібридної війни з боку Москви, тому владі необхідно перевіряти усіх росіян у країні.
- Раніше глава Грузії висловила побоювання, що глава РФ Володимир Путін може використати російських ухилянтів та переселенців для активізації політики “захисту російськомовних громадян” та початку нової війни.
- 8 серпня 2008 року розпочалося російське вторгнення до Грузії – цю війну ще називають П’ятиденною, Серпневою, або війною 888. Приводом для введення військ стала підтримка Росією сепаратистів в Абхазії та Південній Осетії.
У Закарпатській області у 38 людей виявили гостру кишкову інфекцію внаслідок вживання води з водоспаду Шипіт для пиття і приготування їжі.
Президент США Дональд Трамп заявив, що до його приходу до влади Америка була на межі падіння. У зв’язку з цим, він хоче, щоб його запам’ятали як людину, яка врятувала Сполучені Штати.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
13 липня відзначається Всесвітній день рому, Міжнародний день головоломки та Всесвітній день року. За церковним календарем вшановують пам’ять святого преподобного Стефана Савваїта.
За даними синоптиків у неділю, 13 липня, частину країни очікує негода.