Європарламент не схвалить фінансування Європейської ради, доки Україна не отримає Patriot

Джерело: депутат Європарламенту Гі Вергофстадт/X

Європарламент відмовився ухвалювати рішення щодо фінансування Європейської ради через нездатність країн Євросоюзу надати Україні додаткові системи Patriot.

Колишній прем’єр-міністр Бельгії Гі Вергофстадт із фракції Renew висунув пропозицію вилучити затвердження бюджету Європейської ради з порядку денного, доки країни-членкині не знайдуть сім систем Patriot для України.

На його пропозицію відреагували оплесками.

Рішення підтримали 515 євродепутатів, тоді як проти було 62.

“Парламент відмовляється затверджувати бюджет Ради, допоки Європейська рада не ухвалить рішення про підтримку України додатковими протиракетними комплексами Patriot!” – написав він.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.

Між Мексикою та Україною посилять двосторонню співпрацю. Ще буде відновлено роботу свого посольства в Україні.

Співробітник ФСБ РФ Сергій Лєбєдєв завербував військового, який перебував у Львові. Чоловік мав виконувати різні завдання, але вирішив залучити до завдання свою жінку, яка у результаті звернулася до поліції через його дії.