Європарламент закликав союзників надати Україні все необхідне для перемоги над Росією

Джерело: резолюція Європарламенту

ЄС повинен підтримати Україну всім необхідним, щоб Київ міг виграти війну проти Росії, мовиться у резолюції євродепутатів, прийнятій 29 лютого.

У тексті, ухваленому 451 голосом “за”, 46 “проти” та 49 утрималися, євродепутати підбивають підсумки двох років повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Акцентуючи, як війна докорінно змінила геополітичну ситуацію в Європі. Крім того, вони вказують на те, що головною метою є перемога України у війні, попереджаючи про серйозні наслідки, якщо цього не станеться. Депутати Європарламенту кажуть, що інші авторитарні режими спостерігають за тим, як розвивається ситуація, щоб оцінити власні можливості для проведення агресивної зовнішньої політики.

Для того, аби Київ виграв, не повинно бути “жодних обмежень на військову допомогу Україні”. Європарламент підтвердив необхідність надати країні все необхідне для відновлення повного контролю над її міжнародно визнаною територією.

Постачати Україні боєприпаси, ракети та системи ППО

Євродепутати констатують, що все ще існують величезні відмінності у рівні військової підтримки, яку надають Україні країни-члени ЄС, і закликають зробити необхідні інвестиції в європейську оборонно-промислову базу. Це надзвичайно важливо для задоволення потреб України та поповнення запасів в ЄС. Особливо важливими для України євродепутати вважають системи протиповітряної оборони, ракети великої дальності, такі як TAURUS, Storm Shadow/SCALP, різні види артилерії та боєприпасів (зокрема 155 мм), а також безпілотники.

Усі союзники ЄС і НАТО повинні підтримувати Україну у військовому розумінні не менше ніж 0,25% свого ВВП на рік, кажуть євродепутати, які також закликають країни ЄС негайно розпочати діалог з оборонними компаніями, щоб забезпечити збільшення виробництва та постачань боєприпасів, снарядів та ракет в Україну, які мають бути пріоритетними перед замовленнями з третіх країн. Крім того, вони закликають Палату представників США без будь-яких подальших зволікань ухвалити пакет військової допомоги Україні, який давно відкладається.

Російські активи мають бути конфісковані

Резолюція також акцентує терміновість створення надійного правового режиму, який би дозволив конфіскувати російські державні активи, заморожені ЄС, і використовувати їх для відновлення України та компенсації жертвам війни.

Росію мають змусити виплатити накладені на неї репарації, щоб забезпечити суттєвий внесок у відбудову України, — мовиться у резолюції.

Євродепутати також закликають ЄС зберегти та розширити свою політику санкцій проти Москви та союзника Росії Білорусі. Це включає заборону імпорту російського урану та металургійної продукції до ЄС, припинення ядерної співпраці з Росією та запровадження повного ембарго на імпорт російської сільськогосподарської та рибної продукції, а також викопного палива та зрідженого природного газу.

Парламент також засуджує всі ті країни, компанії, асоціації та окремих осіб, які допомагають Москві обходити обмежувальні заходи ЄС, заявляючи, що ці дії мають бути криміналізовані на рівні ЄС.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.