Європейська комісія не планує продовжувати «торговельний безвіз» з Україною
Джерело: Європейська правда
Речник Європейської комісії Олоф Гілл повідомив, що ЄС не планує продовжувати режим автономних торгівельних заходів (АТЗ) для України (так званий “торговельний безвіз”), який діє до 5 червня.
Водночас Гілл наголосив, що автономні торгівельні заходи не скасують повністю, а робитимуть поступово.
“Ми маємо намір забезпечити плавний перехід до нового режиму, де всі торгівельні домовленості будуть закріплені в глибокій та всеосяжній угоді про вільну торгівлю, яку ми маємо з Україною”, – заявив речник.
- Європейський Союз не буде продовжувати “торгівельний безвіз” після 5 червня 2025 року, проте пізніше внесе деякі зміни до умов зони вільної торгівлі, затвердженої в межах Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
- Україна веде діалог з усіма партнерами в ЄС, щоб продовжити дію так званих автономних торгівельних заходів (АТЗ), запроваджених Євросоюзом для торгівлі з Україною, принаймні до кінця 2025 року, щоб зберегти безмитний режим торгівлі між Україною і ЄС до укладення нової двосторонньої торгівельної угоди.
21 липня, під час зустрічі з керівниками українських посольств, президент Володимир Зеленський зазначив, що політичне рішення країн G7 є головним для конфіскації заморожених активів РФ.
Міністерство освіти і науки скасувало наказ №1112 та вилучило частину норм з наказу №1115, котрі раніше внесли наказом №1276. Відповідні зміни стосуються вимог щодо дистанційного навчання, зокрема — мінімальної наповнюваності класів та особливостей навчання дітей, які є внутрішньо переміщеними особами.
Посли держав “Групи семи” заявили про стурбованість через розпочаті розслідування стосовно співробітників Національного антикорупційного бюро.
Україна та Франція узгодили створення нового фонду підтримки критичної інфраструктури та пріоритетних секторів економіки України із цільовим обсягом фінансування у 200 мільйонів євро.
Кабінет Міністрів перейменував Міністерство економіки та створив на його базі Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства. Цією ж постановою ліквідували Мінагрополітики та продовольства й Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів та визначали їх правонаступником Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства.