Європейські лідери обурені зустріччю Путіна та Орбана – The Guardian
Джерело: The Guardian
Зустріч прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з президентом Росії Володимиром Путіним у вівторок, 17 жовтня, в Пекіні викликала обурення серед європейських лідерів.
Зокрема президент Чехії Петр Павел заявив, що європейські лідери не повинні підігравати тактиці Володимира Путіна.
“Як неодноразово було показано, Путін не зустрічається з європейськими лідерами з метою досягнення миру в Україні. Миру можна досягти без жодних переговорів з його боку, просто припинивши напади та вивівши свої війська з території України. Він проводить ці зустрічі лише з метою розірвати єдність європейських країн і всього демократичного світу. Ми не повинні піддаватися його тактиці”, – сказав він.
18 жовтня прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що світлини глави уряду країни-члена ЄС Угорщини, який потискає руку президенту РФ Володимиру Путіну, були “дуже-дуже неприємними” та суперечили логіці, враховуючи минулу історію Будапешта з Москвою.
Зустріч різко розкритикував і посол США в Угорщині Девід Прессман.
“Лідер Угорщини вирішив стояти на боці людини, чиї сили несуть відповідальність за злочини проти людства в Україні, одного з наших союзників. Поки Росія завдає ударів по мирних українцях, Угорщина благає про ділові угоди”, – зазначив він.
Пані посол Німеччини в Угорщині Юлія Гросс також прокоментувала зустріч та запитала, які саме питання могли обговорювати Путін та Орбан.
“Отже, Путін повинен припинити свою загарбницьку війну проти України, припинити бомбардування мирних жителів, обстріли шкіл і лікарень, викрадення дітей? Це малося на увазі й обговорювалося, напевно?” – написала вона.
- Президент РФ і Віктор Орбан зустрілись у Пекіні. Це їх перша зустріч з початку повномасштабної російсько-української війни.
- 25 вересня прем’єр-міністр Угорщини заявив, що підтримає Україну лише за умови відновлення прав угорської меншини в країні.
- Раніше Орбан заявив, що Захід повинен укласти “угоду” з президентом РФ щодо безпеки України, яка не повинна включати ні повернення Криму, ані членства в НАТО.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.