Європейські лідери обурені зустріччю Путіна та Орбана – The Guardian

Джерело: The Guardian

Зустріч прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з президентом Росії Володимиром Путіним у вівторок, 17 жовтня, в Пекіні викликала обурення серед європейських лідерів.

Зокрема президент Чехії Петр Павел заявив, що європейські лідери не повинні підігравати тактиці Володимира Путіна.

“Як неодноразово було показано, Путін не зустрічається з європейськими лідерами з метою досягнення миру в Україні. Миру можна досягти без жодних переговорів з його боку, просто припинивши напади та вивівши свої війська з території України. Він проводить ці зустрічі лише з метою розірвати єдність європейських країн і всього демократичного світу. Ми не повинні піддаватися його тактиці”, – сказав він.

18 жовтня прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що світлини глави уряду країни-члена ЄС Угорщини, який потискає руку президенту РФ Володимиру Путіну, були “дуже-дуже неприємними” та суперечили логіці, враховуючи минулу історію Будапешта з Москвою. 

Зустріч різко розкритикував і посол США в Угорщині Девід Прессман. 

“Лідер Угорщини вирішив стояти на боці людини, чиї сили несуть відповідальність за злочини проти людства в Україні, одного з наших союзників. Поки Росія завдає ударів по мирних українцях, Угорщина благає про ділові угоди”, – зазначив він.

Пані посол Німеччини в Угорщині Юлія Гросс також прокоментувала зустріч та запитала, які саме питання могли обговорювати Путін та Орбан. 

“Отже, Путін повинен припинити свою загарбницьку війну проти України, припинити бомбардування мирних жителів, обстріли шкіл і лікарень, викрадення дітей? Це малося на увазі й обговорювалося, напевно?” – написала вона.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.