Європейський Союз передав Україні другу партію підготовлених собак-саперів

Джерело: Генштаб ЗСУ

Європейський Союз передав кінологам Збройних сил України другу партію підготовлених собак-саперів.

Передача відбулася в Карпатському відділі Прикордонної служби Державної прикордонної служби Республіки Польща у місті Новий Сонч після двотижневого адаптаційного курсу. Собаки проходили навчання у Фінляндії, Бельгії і Люксембурзі під керівництвом інструкторів-кінологів з країн Європейського Союзу.

Нагадаємо, що перші дев’ять собак-саперів Україна отримала цьогоріч у березні. Загалом Єврокомісія планує передати Україні до 2025 року 50 спеціально навчених собак й екіпірування для них.

Зображення: 143 об’єднаний навчально-тренувальний центр “Поділля”

“Цього разу, як і попереднього, навчання проходили дев’ять собак-саперів. За два тижні до передачі усі прибули до Польщі на 2-тижневий адаптаційний курс. Власне, у перші дні мені в око впала бельгійська вівчарка на кличку Інес. Вона відзначилася високим рівнем мотивації та навичок у пошуку вибухонебезпечних предметів як у приміщенні, так і на відкритому повітрі. Вона настільки вмотивована, що не любить сидіти у вольєрі, весь час прагне працювати”, – поділився своїми враженнями від заходу та знайомства з новою напарницею майстер-сержант Степан, досвідчений кінолог.

Він вже підготував Бренда і Байрактара – бельгійських вівчарок. Інес стане третьою його помічницею.

Під час перебування в Польщі кінологи з ЄС високо оцінили і відзначили професійний підхід до підготовки собак та бойовий досвід нашого військовослужбовця.

30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.

Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.

Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.

Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.

Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.