«Євросолідарність» подала кандидатуру Ростислава Павленка на голову Комітету свободи слова

Джерело: пресслужба “ЄС”

29 листопада фракція “Європейська Солідарність” зареєструвала проєкт постанови про призначення Ростислава Павленка головою Комітету з питань свободи слова.

Зауважується, що традиційно цей комітет належить опозиції. У пресслужбі нагадали, що “ЄС” – єдина парламентська фракція, яка не голосує за кадрові призначення влади та бюджет, що є важливим критерієм опозиційної фракції.

Ми – єдина політична група, яка виступила категорично проти політичної цензури на телеканалі “Рада” і в марафоні, й публічно захищаємо свободу слова і право журналістів на професію, навіть в умовах воєнного стану. Ми виступаємо проти свавілля з вимкненням незалежних телеканалів із системи Т3. Свого часу саме наша команда приймала закон про суспільне мовлення і роздержавлення медіа, ми чітко дотримуємося зобовʼязань України перед Радою Європи і ЄС щодо медіа, – мовиться у заяві.

Павленко є керівником аналітичної служби фракції, він є автором багатьох важливих законів і поправок, зокрема у сфері медіа. У партії переконані, що він зможе повернути довіру до Комітету свободи слова.

Нагадаємо, у вересні народний депутат від “Слуги народу” Євген Брагар став в.о. голови комітету Верховної Ради з питань свободи слова замість Нестора Шуфрича.

Довідка. Ростислав Миколайович Павленко – український політик, політолог, політтехнолог, викладач. Народний депутат України IX скликання, радник президента України (поза штатом, за згодою) від партії “ЄС”.

Заступник глави Адміністрації Президента України (до 29 липня 2018 року).

З 30 липня 2018 до 17 травня 2019 року – директор Національного інституту стратегічних досліджень.

Брав участь у подіях навколо отримання томоса ПЦУ.

У листопаді 2020 року заявив, що Російська православна церква – один з важелів Кремля у гібридній війні проти України, тому допомога українським православним у постанні об’єднаної церкви, визнання світовим православ’ям і надання їй незалежності (автокефалії) – це справа не лише духовного розвитку, а й національної безпеки.

Згідно з даними руху “Чесно”, у 2022 році підписав звернення до Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука із вимогою внести у порядок денний найближчої сесії законодавчі ініціативи, які стосуються позбавлення повноважень народних депутатів та депутатів місцевих рад, які були обрані від заборонених проросійських партій.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.