«Євросолідарність» подала кандидатуру Ростислава Павленка на голову Комітету свободи слова

Джерело: пресслужба “ЄС”

29 листопада фракція “Європейська Солідарність” зареєструвала проєкт постанови про призначення Ростислава Павленка головою Комітету з питань свободи слова.

Зауважується, що традиційно цей комітет належить опозиції. У пресслужбі нагадали, що “ЄС” – єдина парламентська фракція, яка не голосує за кадрові призначення влади та бюджет, що є важливим критерієм опозиційної фракції.

Ми – єдина політична група, яка виступила категорично проти політичної цензури на телеканалі “Рада” і в марафоні, й публічно захищаємо свободу слова і право журналістів на професію, навіть в умовах воєнного стану. Ми виступаємо проти свавілля з вимкненням незалежних телеканалів із системи Т3. Свого часу саме наша команда приймала закон про суспільне мовлення і роздержавлення медіа, ми чітко дотримуємося зобовʼязань України перед Радою Європи і ЄС щодо медіа, – мовиться у заяві.

Павленко є керівником аналітичної служби фракції, він є автором багатьох важливих законів і поправок, зокрема у сфері медіа. У партії переконані, що він зможе повернути довіру до Комітету свободи слова.

Нагадаємо, у вересні народний депутат від “Слуги народу” Євген Брагар став в.о. голови комітету Верховної Ради з питань свободи слова замість Нестора Шуфрича.

Довідка. Ростислав Миколайович Павленко – український політик, політолог, політтехнолог, викладач. Народний депутат України IX скликання, радник президента України (поза штатом, за згодою) від партії “ЄС”.

Заступник глави Адміністрації Президента України (до 29 липня 2018 року).

З 30 липня 2018 до 17 травня 2019 року – директор Національного інституту стратегічних досліджень.

Брав участь у подіях навколо отримання томоса ПЦУ.

У листопаді 2020 року заявив, що Російська православна церква – один з важелів Кремля у гібридній війні проти України, тому допомога українським православним у постанні об’єднаної церкви, визнання світовим православ’ям і надання їй незалежності (автокефалії) – це справа не лише духовного розвитку, а й національної безпеки.

Згідно з даними руху “Чесно”, у 2022 році підписав звернення до Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука із вимогою внести у порядок денний найближчої сесії законодавчі ініціативи, які стосуються позбавлення повноважень народних депутатів та депутатів місцевих рад, які були обрані від заборонених проросійських партій.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.