Євросоюз хоче скористатись відсутністю Путіна та Сі Цзіньпіня на саміті G20 – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Європейський Союз планує скористатися відсутністю президентів КНР та РФ – Сі Цзіньпіна та Володимира Путіна – на саміті G20 цього тижня, щоб активізувати свою роботу з країнами так званого Глобального Півдня на зустрічі високого рівня з лідерами африканських країн на полях саміту.

Оскільки президенти Китаю та Росії не беруть участі в дводенній зустрічі в Нью-Делі, ЄС хоче скористатися моментом, кажуть особи, знайомі з підготовкою, які побажали залишитись анонімними. За їх словами, ЄС прагне показати, що він серйозно налаштований на перегляд свого партнерства з Африкою.

Серед тих, хто візьме участь у саміті, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської ради Шарль Мішель і канцлер Німеччини Олаф Шольц.
З африканської сторони учасниками будуть лідери Південної Африки, Єгипту, Нігерії та Коморських островів.

Те, що називають “міні-самітом”, відбувається в умовах загострення конкуренції за глобальний вплив на тлі протистояння між США та Китаєм і розбіжностей щодо війни Росії проти України.

У той час як Китай і Росія досягли успіху в африканських країнах, зокрема, звертаючись до антиколоніальних настроїв, вихід Путіна з Чорноморської зернової угоди найбільше вдарив по країнах, що розвиваються, потенційно давши Європі можливість впливати на думку серед країн, які відмовилися засудити війну Росії.

За словами джерел, серед цілей зустрічі в Індії 9 вересня європейські лідери хочуть схвалити заявку Африканського Союзу стати постійним членом G20.

У травні, під час візиту до штаб-квартири Африканського союзу в Ефіопії, Шольц виступив за заклики до блоку стати постійним членом G20, щоб надати йому більше впливу в зусиллях з розв’язання глобальних проблем, таких як зміна клімату. Канцлер стверджував, що Африка повинна відігравати більшу міжнародну роль, щоб відобразити її зростаючу важливість у все більш розколотому та багатополярному світовому порядку.

Постійне членство, а не “запрошена міжнародна організація”, надасть Африканському Союзу такий же статус, як і ЄС. Це частина прагнення надати африканським країнам потужніший голос, коли міжнародні організації ухвалюють рішення про заходи, які стосуються їх, зокрема зусилля щодо подолання глобального потепління, яке переважно спричинене викидами країн G20.

Також на порядку денному зустрічі — обговорення наслідків війни Росії проти України для глобальної продовольчої безпеки — ситуація, яка загрожує ескалацією після того, як Путін відмовився відновити зернову угоду на базі ООН після переговорів з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Інші теми включають зусилля щодо реформування глобальної фінансової архітектури, покращення умов для приватних інвестицій та інфраструктурних проєктів в Африці, а також ситуацію в регіоні Сахель.

Шольц також хоче використати зустріч, щоб підготувати міжнародну конференцію, яка має відбутися в Берліні 20 листопада, на якій європейські та африканські лідери хочуть просувати вперед “Компакт з Африкою” – ініціативу, спрямовану на покращення умов для сталого приватного бізнесу – галузеві інвестиції в африканські країни, зокрема в інфраструктуру.

Для канцлера Німеччини міні-саміт є ще однією можливістю переконати африканських лідерів у тому, що європейці серйозно налаштовані відкрити нову главу у своїй співпраці, і зустрітися на рівні очей під час обговорення спільних проблем, таких як безпека, міграція, економічний розвиток і зміна клімату.

Польська влада запровадила обов’язкові уроки початкового військового вишколу для школярів, які включають навчання стрільбі та базовим навичкам надання першої медичної допомоги. Як зазначили в уряді країни, це нововведення відповідає “зростаючій загрозі державній безпеці у зв’язку з війною РФ проти України” та зумовлене “нагальною необхідністю доповнити” навчальний процес темами, пов’язаними з обороною держави.

Президент США Джо Байден оголосив, що він пом’якшує вироки 37 з 40 осіб, які перебувають у федеральній камері смертників, замінивши покарання на довічне ув’язнення.

Кабмін України ухвалив рішення автоматично продовжити чинні бронювання через російську кібератаку на державні реєстри.

Вулкан Кілауеа на Гавайських островах, США, який вважається одним із наймолодших у світі, почав активно викидати лаву після серії землетрусів під його вершиною.

Фактичний лідер Сирії Ахмед аль-Шараа уклав угоду з повстанськими угрупованнями про їх розпуск та об’єднання усіх під керівництвом міністерства оборони.