Євросоюз вже передав Україні близько €108 млрд допомоги — фон дер Ляєн

Джерело: Урсула фон дер Ляєн/X

7 серпня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зауважила, що Європейський Союз уже надав Україні близько 108 млрд євро допомоги.

ЄС підтримує Україну з першого дня російської агресії та спільно з державами-членами надали підтримку в розмірі майже 108 мільярдів євро.

Україна переможе у цій війні на виживання. І ЄС буде з Україною та українцями стільки, скільки буде потрібно, — наголосила фон дер Ляєн.

Раніше міністерка економіки Юлія Свириденко підписала фінансову угоду між Україною та Європейським Союзом, яка регулює отримання грантової допомоги в межах програми Ukraine Facility у розмірі €5,27 млрд протягом наступних чотирьох років.

Свириденко зазначила, що підписання угоди сприятиме стабілізації макроекономічної та фінансової ситуації в країні та забезпечить необхідні ресурси для підтримки ключових секторів економіки. Повідомляється, що це остання угода, необхідна для того, щоб повністю запустилася програма Ukraine Facility.

Загалом бюджетна підтримка в межах першої складової програми, включно з кредитними та грантовими коштами, становить 38,27 млрд євро. Зокрема у 2024 році Україна очікує отримати 16 млрд євро підтримки, з яких 3 млрд євро буде грантовою допомогою.

Додамо, 22 травня Свириденко та Комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Олівер Варгеї підписали Рамкову угоду щодо фінансування з боку Європейського Союзу в межах реалізації програми Ukraine Facility.

Тоді як вже 6 червня Верховна Рада ратифікувала Рамкову угоду щодо фінансування з боку Європейського Союзу в межах реалізації програми Ukraine Facility

Відповідно до угоди Україна зобов’язується забезпечити високий рівень прозорості та контролю у використанні коштів, наданих Європейським Союзом та захист його фінансових інтересів. Це включає запровадження системи управління та контролю, регулярне звітування, дотримання санкційних вимог ЄС, боротьбу з корупцією.

Угода передбачає тісну взаємодію між органами державної влади України та інституціями ЄС, що також сприятиме європейській інтеграції. Для цього Україна буде активно співпрацювати з Європейською комісією, Європейським бюро боротьби з шахрайством (OLAF) та Європейським судом аудиторів.

Зокрема, залучені органи здійснюватимуть обмін інформацією про використання коштів, координуватимуть свої дії щодо впровадження фінансових ініціатив, проводитимуть спільні аудити та перевірки, а також розроблятимуть і впроваджуватимуть заходи для запобігання корупції та шахрайству.

Національний координатор, а саме Міністерство економіки, стане ключовим органом взаємодії з Європейською Комісією та забезпечуватиме ефективне управління та моніторинг використання коштів, наданих Європейським Союзом. Зокрема, Національний координатор відповідатиме за підготовку та подання звітів, а також перевірку виконання кроків Плану України, прийнятого для Ukraine Facility.

Угода також передбачає створення Аудиторської ради, до складу ради увійдуть професійні аудитори, експерти з фінансового контролю, а також антикорупційні експерти. Рада забезпечуватиме ефективний аудит і моніторинг та співпрацюватиме з іншими наглядовими та антикорупційними органами для забезпечення комплексного підходу до контролю за використанням коштів.

Гренландська акула, відома своєю унікальною здатністю виживати у холодних водах Арктики та Північної Атлантики, може виявитися ключем до розкриття секретів довголіття, стверджують науковці. Цей вид акул здатен витримувати низькі температури протягом усього року, а окремі особини могли жити ще з колоніальних часів.  

Жінка, яка заявила, що у 2000 році, коли їй було 13 років, зазнала сексуального насильства…

У Харкові поліцейські допомогли жінці поважного віку, яка опинилася у безпорадному стані у своєму помешканні. Про це повідомили в Патрульній поліції України.

Колишнього міністра оборони Бразилії Вальтера Брагу Нетто арештували. Його підозрюють в участі у спробі державного перевороту, аби скасувати результати президентських виборів 2022 року.

Найбільший російський виробник скрапленого природного газу (СПГ) “Новатек” намагається відновити відносини з США, очікуючи завершення війни з приходом до влади Трампа, повідомляють джерела Reuters.