Євросоюз засудив страту азотом у США

Джерело: заява речника ЄС

Європейський Союз засудив застосування у США смертної кари із використанням азоту.

“Європейський Союз висловлює глибокий жаль з приводу страти Кеннета Юджина Сміта у штаті Алабама”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, вперше у США страту провели, примушуючи ув’язненого дихати чистим азотом, позбавляючи його кисню, необхідного для підтримання функцій організму, що викликає азотну гіпоксію (задуху). Згідно з висновком експертів, цей метод страти є особливо жорстоким, особливо зважаючи на те, що в’язень вже пережив невдалу спробу страти у листопаді 2022 року.

“ЄС рішуче виступає проти смертної кари завжди та за будь-яких обставин. Це порушення права на життя та повне заперечення людської гідності”, – наголошено у заяві.

Водночас в документі стверджується, що смертна кара не є стримувальним чинником щодо злочинності, натомість найвища міра покарання робить судові помилки незворотними. У цьому контексті в ЄС нагадали, що на сьогодні у США з камери смертників випустили 196 невинних.

ЄС вкотре закликав до повної заборони смертної кари. У цьому зв’язку вітається той факт, що 29 американських штатів або скасували найвищу міру покарання, або оголосили мораторій на її застосування.

Водночас ЄС висловив занепокоєння зростанням кількості страт у США – торік вона була застосована до 24 людей у 5 штатах.

“Ми закликаємо ті штати, які продовжують застосовувати смертну кару, запровадити мораторій та рухатися до повної її заборони відповідно до світової тенденції”, – прокоментував речник ЄС.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.