Євросоюз засудив страту азотом у США

Джерело: заява речника ЄС

Європейський Союз засудив застосування у США смертної кари із використанням азоту.

“Європейський Союз висловлює глибокий жаль з приводу страти Кеннета Юджина Сміта у штаті Алабама”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, вперше у США страту провели, примушуючи ув’язненого дихати чистим азотом, позбавляючи його кисню, необхідного для підтримання функцій організму, що викликає азотну гіпоксію (задуху). Згідно з висновком експертів, цей метод страти є особливо жорстоким, особливо зважаючи на те, що в’язень вже пережив невдалу спробу страти у листопаді 2022 року.

“ЄС рішуче виступає проти смертної кари завжди та за будь-яких обставин. Це порушення права на життя та повне заперечення людської гідності”, – наголошено у заяві.

Водночас в документі стверджується, що смертна кара не є стримувальним чинником щодо злочинності, натомість найвища міра покарання робить судові помилки незворотними. У цьому контексті в ЄС нагадали, що на сьогодні у США з камери смертників випустили 196 невинних.

ЄС вкотре закликав до повної заборони смертної кари. У цьому зв’язку вітається той факт, що 29 американських штатів або скасували найвищу міру покарання, або оголосили мораторій на її застосування.

Водночас ЄС висловив занепокоєння зростанням кількості страт у США – торік вона була застосована до 24 людей у 5 штатах.

“Ми закликаємо ті штати, які продовжують застосовувати смертну кару, запровадити мораторій та рухатися до повної її заборони відповідно до світової тенденції”, – прокоментував речник ЄС.

У Польщі вже вчетверте протягом місяця висипали зерно, яке транзитом перевозилося залізницею. Цього разу знищено понад 150 тонн агропродукції.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

Діджейка Дар’ї Коломієц розповіла американському виданню Time про свій подкаст “Щоденник війни”. В есе, яке опублікували до другої річниці повномасштабного вторгення, вона згадала про початок війни та українців, чиї історії її вразили.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.