YouTube заблокував провоєнних російських виконавців
Джерело: The Telegraph
YouTube заблокував канали кількох відомих російських співаків і артистів, які висловлювали підтримку війні Росії в Україні.
Це рішення прийняли після апеляції Комісії з радіо і телебачення Литви (LRTK), яка погрожувала YouTube “штрафами до 50 000 євро” за порушення санкцій ЄС.
Відтак відеохостинг заблокував акаунти співаків Ярослава Дронова (Shaman), Поліни Гагаріної, Олега Газманова, Григорія Лепса, Юлії Чичеріної та актора В’ячеслава Манучарова.
Дронов і Гагаріна потрапили під санкції ЄС у червні за проведення концертів у тимчасово окупованих регіонах України.
- Латвійська Національна рада з електронних ЗМІ (NEPLP) обмежила доступ у Латвії ще до п’яти сайтів, які поширюють російську пропаганду.
- Адміністрація відеохостингу YouTube заблокувала кілька десятків регіональних каналів Всеросійської державної телевізійної та радіомовної компанії (ВДРТК), серед яких – канали редакцій у Ростові-на-Дону, Мурманську, Пскові, Вологді та Іваново.
- Служба інформації та безпеки Молдови (SIS) заявила про блокування в країні доступу до 22 російських пропагандистських телеканалів.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.