ЮНІСЕФ втратило зв’язок зі всіма своїми співробітниками у Газі

Джерело: The New York Times

Агентство ООН у справах дітей (ЮНІСЕФ) повідомило, що втратило зв’язок з усіма своїми співробітниками на території Сектора Гази.

Це сталось після того, як напередодні увечері у Газі почались масштабні збої у роботі мобільного зв’язку та інтернету.

“Я надзвичайно стурбована їхньою безпекою та ще однією ніччю невимовного жаху для одного мільйона дітей у Газі”, – повідомила виконавча директорка ЮНІСЕФ Кетрін Рассел.

Перебої зі зв’язком у Газі почали з’являтись увечері 27 жовтня. Зокрема дві великі палестинські мережі мобільного зв’язку, Jawwal і Paltel, заявили, що їхні телефонні та інтернет-послуги не працюють. Деякі палестинці, яким вдалося зв’язатися із зовнішнім світом, заявили, що страх і паніка поширюються.

Що передувало?

Увечері 27 жовтня стали з’являтись повідомлення про те, що армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) розпочинає наземну операцію на території Сектора Гази. Своєю чергою у ЦАХАЛі пояснили, що лише розширюють свої операції, але не здійснюють масштабне наземне вторгнення.

  • Генеральна Асамблея ООН у п’ятницю, 27 жовтня, схвалила резолюцію, яка закликає до негайного “довговічного та стійкого гуманітарного перемир’я” в Газі.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.