З балалайкою, самоваром й горілкою: у Берліні відкрили виставку про війну РФ проти України

Джерело: Bild

З 2014 року у колишньому нацистському бункері на Шенебергерштрассе працює музей Berlin Story Bunker. Там діють постійні експозиції про часи Гітлера та післявоєнну Німеччину. Нещодавно там відкрилася нова виставка “Знай свого ворога” про російсько-українську війну. Серед “експонатів” – зокрема й предмети повсякденного побуту росіян, які вони позалишали, втікаючи під час наступу української армії.

Джерело: Bild

Директор музею Енно Ленце особисто відвідав воюючу країну для збору артефактів, частину з них надала українська влада. Один із них – частина російської ракети Х-101, її вперше виставлено за кордоном. На іншому стенді – бортовий комп’ютер російського дрона із західними чіпами, поставленими в обхід санкцій. На третьому – балалайка, самовар та пляшка горілки, – усе це російські солдати кинули при відступі.

 

Окрему частину виставки присвячено мемам та карикатурам про війну. Багато з них висміюють Путіна, Шойгу, Герасимова.

Їх поєднує те, що вони спрямовані проти російської армії. Мотивами, зазвичай, стають некомпетентність, боягузливість, корупція та інтриги, – мовиться в описі.

Виставка триватиме до 30 серпня, квиток коштує 9-12 євро. Частину виручених коштів передадуть на підтримку України.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.