З бюджету КМДА викрали майже ₴60 млн, які були виділені на соцдопомогу тяжкохворим – СБУ
Джерело: Служба безпеки України
СБУ злочинну схему у Київській міській державній адміністрації (КМДА), у межах якої четверо фігурантів привласнили майже 60 000 000 гривень виділених на допомогу тяжкохворим.
Встановлено, що серед фігурантів – заступниці очільника Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА, експосадовець КМДА, який тепер обіймає посади керівника однієї із столичних психлікарень та компанії медико-соціального профілю, та комерційний директор компанії, яка виграла тендер КМДА, і належить третьому фігуранту.
За матеріалами справи, зловмисник організували механізм розкрадання грошей, виділених на фінансування киян, які страждають невиліковними захворюваннями.
Аби втілити схему у життя посадовці КМДА уклали договір з компанією спільника на загальну суму 149 млн грн.
За ці гроші підрядники мали здійснювати щоденний паліативний догляд за тяжкохворими громадянами, зокрема щодо безплатного медобслуговування, придбання ліків та харчів.
Та натомість майже третину бюджетних коштів фігуранти витратили на придбання авто преміумкласу та елітної нерухомості, які “на папері” використовували для потреб пацієнтів.
До прикладу, один з нових позашляховиків Porsche Cayenne, придбаних цією компанією, зловмисники використовували самі, але формально він значився як автомобіль для перевезення тяжкохворих.
Також під час розслідування встановлено, що власник підрядної компанії безпідставно оформив собі 2 групу інвалідності. Завдяки фейковій довідці він одержав “бронь” від мобілізації, можливість виїзду за межі України та регулярні пенсійні виплати з держбюджету.
Фейкову довідку фігурант намагався використати для незаконного перетину кордону у напрямку Євросоюзу. Саме під час спроби втечі днями, СБУ затримала його.
Всім чотирьом організаторам «схеми» повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах організованою групою)
- ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки);
- чч. 2, 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).
Зловмисникам загрожує позбавлення волі на строк до 12 років.
- Служба безпеки викрила експосадовців одного із підприємств КМДА, які завдали збитків бюджету Києва на понад 23 млн грн.
Військовий пес отримав статус героя у Колумбії після того, як виявив вибухівку, закладену бойовиками, котра здетонувала під час військової операції. За даними армії, дії чотирилапого охоронця врятували десятки військових та цивільних.
На Трафальгарській площі у Лондоні презентували відновлену мозаїку української художниці Алли Горської. Артоб’єкт став символом пам’яті, гідності та боротьби за право повернутися додому. У заході взяли участь британській підприємець, засновник Virgin Group Річард Бренсон та український боксер, чемпіон світу за версіями WBA, WBO та IBF, Олександр Усик.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.
Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).