З Латвії екстренно видворили військового пенсіонера через співпрацю з РФ
Джерело: Delfi
12 січня з Латвії до РФ видворили 82-річного Бориса Каткова, котрий є керівником латвійсько-російської асоціації співробітництва, військовим пенсіонером та російським громадянином.
Каткова затримали прикордонники Латвії згідно з розпорядженням від імені міністра внутрішніх справ країни, оскільки його вважали загрозою для безпеки Латвії. Він хотів оскаржити рішення, але йому було надано лише годину на виїзд. Надалі чоловіка доставили до Росії.
Прикордонники зустріли його в Псковській області, але він виявив намір проживати в Калінінграді на території Росії.
Борис Катков перебрався до Латвії у 1966 році та вийшов на пенсію у 1991 році. Він отримав паспорт негромадянина Латвії в 1998 році та набрав російське громадянство у 2000 році. Катков очолював Латвійсько-російську асоціацію співробітництва з 1999 року, співпрацюючи з владою РФ та зустрічаючись з президентом Путіним.
- Сьогодні, 11 січня, Сейм Латвії ухвалив рішення про націоналізацію “Будинку Москви”, розташованого у Ризі на вулиці Маріяс,7.
У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.