З Мазурика на Мудрого: прокурор, підозрюваний у зв’язках з росіянами, змінив своє прізвище

Джерело: Роман Мазурик (Мудрий)/Facebook

Прокурор Роман Мазурик, що раніше був відповідальним за пошук та арешт активів росіян в Україні та стосовно якого відбулося розслідування його зустрічі з бізнесменом Леонідом Ашкеназі, якого пов’язували з російським “лужниківським ОЗУ”, повідомив про зміну свого прізвища.

Мазурик, а нині вже Мудрий, зазначив, що зважився на важливий крок у своєму житті.

Відучора моє прізвище більше не Мазурик, а Мудрий. Я його офіційно змінив, — наголосив він.

За словами прокурора, прізвище Мазурик не є прізвищем його біологічного роду.

Мій дідусь, покійний Олег Мазурик, насправді був вітчимом моєму татові. І хоча я з глибокою повагою, шаною і вдячністю відношусь до чоловіка, який виховав мого батька і відіграв важливу роль як у його житті, так і в житті всієї нашої сім’ї, все ж хочу передати своїм дітям власну родинну ідентичність та зберегти свою родовідну спадщину, зміцнюючи її. Саме це є причиною мого вчинку, — розповів він.

Також, як зазначив “для випередження конспірологічних теорій, які можуть у декого виникати” він наголосив, що нікуди не зникає: запевнив, що телефон, місце роботи і проживання “лишаються незмінними”.

Зауважимо, Роман Мазурик був членом Task Force — групи Офісу генерального прокурора, які координували пошук і арешт активів росіян. Втім, журналісти зафіксували його у компанії цього Леоніда Ашкеназі, який може займатися і представляти інтереси росіян. Про це розповів Михайло Ткач Радіо NV, розповідаючи про наслідки розслідування Української правди Хто “воює” за російський бізнес в Україні?

Журналіст розповів, що коли Мазурика запитали, що він робив в компанії Ашкеназі, той відповів: “Я прийшов на зустріч із Самвелом Акопяном”. Однак, насправді Акопян нібито чекав в машині, доки зустрічалися Мазурик та Ашкеназі.

Згодом стало відомо, що в Офісі генпрокурора зробили кадрові рішення. Мазурик більше не був членом групи, та не координував роботу напрямку виявлення та арешту активів росіян в Україні.

27 лютого Мазурик на своїй сторінці у Facebook заявив, що журналісти поширили щодо нього недостовірну інформацію, і він ніколи не був керівником напрямку виявлення та арешту активів у групі при Офісі генпрокурора.

Тоді він стверджував, що подав рапорт “про ініціювання відносно себе службового розслідування для спростування підозр”.

Одначе, визнав, що у вересні 2022 року його долучили у якості одного з членів до міжвідомчої робочої групи.

Втім, у зв’язку з нинішньою ситуацією, маючи етичні цінності та розуміючи важливість довіри до роботи міжвідомчої робочої групи, аби не було ніякої тіні сумнівів в її інституційній спроможності та результатах — я вирішив вийти з її складу, — зазначив Мазурик.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.

Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

За минулу добу в Україні зафіксували 203 пожежі, котрі охопили понад 145 гектарів землі. Причинами займань переважно стали спека та людська недбалість, а також російські обстріли.