З Мазурика на Мудрого: прокурор, підозрюваний у зв’язках з росіянами, змінив своє прізвище

Джерело: Роман Мазурик (Мудрий)/Facebook

Прокурор Роман Мазурик, що раніше був відповідальним за пошук та арешт активів росіян в Україні та стосовно якого відбулося розслідування його зустрічі з бізнесменом Леонідом Ашкеназі, якого пов’язували з російським “лужниківським ОЗУ”, повідомив про зміну свого прізвища.

Мазурик, а нині вже Мудрий, зазначив, що зважився на важливий крок у своєму житті.

Відучора моє прізвище більше не Мазурик, а Мудрий. Я його офіційно змінив, — наголосив він.

За словами прокурора, прізвище Мазурик не є прізвищем його біологічного роду.

Мій дідусь, покійний Олег Мазурик, насправді був вітчимом моєму татові. І хоча я з глибокою повагою, шаною і вдячністю відношусь до чоловіка, який виховав мого батька і відіграв важливу роль як у його житті, так і в житті всієї нашої сім’ї, все ж хочу передати своїм дітям власну родинну ідентичність та зберегти свою родовідну спадщину, зміцнюючи її. Саме це є причиною мого вчинку, — розповів він.

Також, як зазначив “для випередження конспірологічних теорій, які можуть у декого виникати” він наголосив, що нікуди не зникає: запевнив, що телефон, місце роботи і проживання “лишаються незмінними”.

Зауважимо, Роман Мазурик був членом Task Force — групи Офісу генерального прокурора, які координували пошук і арешт активів росіян. Втім, журналісти зафіксували його у компанії цього Леоніда Ашкеназі, який може займатися і представляти інтереси росіян. Про це розповів Михайло Ткач Радіо NV, розповідаючи про наслідки розслідування Української правди Хто “воює” за російський бізнес в Україні?

Журналіст розповів, що коли Мазурика запитали, що він робив в компанії Ашкеназі, той відповів: “Я прийшов на зустріч із Самвелом Акопяном”. Однак, насправді Акопян нібито чекав в машині, доки зустрічалися Мазурик та Ашкеназі.

Згодом стало відомо, що в Офісі генпрокурора зробили кадрові рішення. Мазурик більше не був членом групи, та не координував роботу напрямку виявлення та арешту активів росіян в Україні.

27 лютого Мазурик на своїй сторінці у Facebook заявив, що журналісти поширили щодо нього недостовірну інформацію, і він ніколи не був керівником напрямку виявлення та арешту активів у групі при Офісі генпрокурора.

Тоді він стверджував, що подав рапорт “про ініціювання відносно себе службового розслідування для спростування підозр”.

Одначе, визнав, що у вересні 2022 року його долучили у якості одного з членів до міжвідомчої робочої групи.

Втім, у зв’язку з нинішньою ситуацією, маючи етичні цінності та розуміючи важливість довіри до роботи міжвідомчої робочої групи, аби не було ніякої тіні сумнівів в її інституційній спроможності та результатах — я вирішив вийти з її складу, — зазначив Мазурик.

У понеділок, 19 травня, Верховний суд США дозволив адміністрації Трампа скасувати правовий захист для 350 тисяч венесуельців, що потенційно може наразити їх на депортацію.

Європа остерігається, що президент США Дональд Трамп відмовляється від своїх зусиль зупинити російсько-українську війну.

Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з очільником Кремля Володимиром Путіним заявив, що не посилюватиме санкції проти Росії.

Триває 1182-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 975 тисяч осіб.

20 травня відзначають Всесвітній день метролога, Всесвітній день травматолога, Всесвітній день бджіл, Міжнародний день кадровика або День HR менеджера та Міжнародний день п’яниці. Християни сьогодні вшановують мученика Талалея.