З Нагірного Карабаху, ймовірно, поїдуть 120 тисяч вірмен через страх етнічних чисток – Reuters
Джерело: Reuters
Ймовірно, з Нагірного Карабаху до Вірменії поїдуть 120 тисяч етнічних вірмен, оскільки вони побоюються етнічних чисток з боку Азербайджану. Фактично керівництво невизнаної республіки капітулювало за добу після того, як 19 вересня Азербайджан оголосив про початок “антитерористичних заходів локального характеру” для “відновлення конституційного ладу”.
Чиновники місцевої адміністрації, яка вже розпустилася, вважають, що більшість їхнього населення має намір залишити Карабах і репатріюватися до Вірменії попри заяви Азербайджану щодо гарантій права вірменського населення у процесі реінтеграції регіону.
За словами ексчиновників, “народ не хоче жити у складі Азербайджану” і майже всі “воліють залишити свої історичні землі”. Усіх, хто захоче виїхати будуть супроводжувати так звані “миротворці” РФ.
- В уряді Вірменії звинуватили росЗМІ у розв’язанні гібридної війни проти них. Глава уряду апарату прем’єр-міністра Вірменії Араїк Арутюнян вважає, що найгірші пропагандисти в Росії саме вірмени.
- 20 вересня під час обстрілу в Нагірному Карабаху загинув заступник командувача російськими “миротворцями” в регіоні, капітан 1 рангу Іван Ковган.
- 20 вересня у Нагірному Карабаху обстріляли автомобіль із так званими російськими миротворцями, у відомстві підтвердили загибель громадян РФ.
- Президент Вірменії Ваагн Хачатурян ухвалив рішення відкликати Віктора Біягова з посади постійного та повноважного представника країни в Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) на чолі з РФ.
- Через день після того, як влада Нагірного Карабаху заявила, що прийняла режим припинення вогню, місцеві вірменські сили заявили, що Азербайджан використовує “різну вогнепальну зброю, порушуючи угоду про припинення вогню”.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.