З Нагірного Карабаху, ймовірно, поїдуть 120 тисяч вірмен через страх етнічних чисток – Reuters
Джерело: Reuters
Ймовірно, з Нагірного Карабаху до Вірменії поїдуть 120 тисяч етнічних вірмен, оскільки вони побоюються етнічних чисток з боку Азербайджану. Фактично керівництво невизнаної республіки капітулювало за добу після того, як 19 вересня Азербайджан оголосив про початок “антитерористичних заходів локального характеру” для “відновлення конституційного ладу”.
Чиновники місцевої адміністрації, яка вже розпустилася, вважають, що більшість їхнього населення має намір залишити Карабах і репатріюватися до Вірменії попри заяви Азербайджану щодо гарантій права вірменського населення у процесі реінтеграції регіону.
За словами ексчиновників, “народ не хоче жити у складі Азербайджану” і майже всі “воліють залишити свої історичні землі”. Усіх, хто захоче виїхати будуть супроводжувати так звані “миротворці” РФ.
- В уряді Вірменії звинуватили росЗМІ у розв’язанні гібридної війни проти них. Глава уряду апарату прем’єр-міністра Вірменії Араїк Арутюнян вважає, що найгірші пропагандисти в Росії саме вірмени.
- 20 вересня під час обстрілу в Нагірному Карабаху загинув заступник командувача російськими “миротворцями” в регіоні, капітан 1 рангу Іван Ковган.
- 20 вересня у Нагірному Карабаху обстріляли автомобіль із так званими російськими миротворцями, у відомстві підтвердили загибель громадян РФ.
- Президент Вірменії Ваагн Хачатурян ухвалив рішення відкликати Віктора Біягова з посади постійного та повноважного представника країни в Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) на чолі з РФ.
- Через день після того, як влада Нагірного Карабаху заявила, що прийняла режим припинення вогню, місцеві вірменські сили заявили, що Азербайджан використовує “різну вогнепальну зброю, порушуючи угоду про припинення вогню”.
Глави урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції 27 листопада ухвалили спільну заяву, в якій запевнили у посиленні підтримки України найближчими місяцями.
У Франції розглядають можливість розробки балістичної ракети наземного базування з радіусом дії до 1000 кілометрів. Це питання обговорюється між командуванням Збройних сил Франції та Генеральним директоратом з озброєння.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 листопада. На даний час відбулося 150 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні є ситуація на Покровському та Курахівському напрямках, також ворог активний на Куп’янському і Времівському напрямках.
Російські війська посилили штурми Торецька, застосовуючи артилерію, дрони та піхотні групи. За словами речниці ОТУ “Луганськ” Анастасії Бобовнікової, ворог не рахується з втратами, кидаючи у бій зокрема не підготовлених контрактників.
Лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко зустрівся в Оттаві з парламентською групою дружби Канада-Україна. Він поінформував про детальну та відверту розмову з усього спектру питань безпекового порядку денного.