З окупованих територій та РФ додому повернули ще 11 дітей – ОП
Джерело: Андрій Єрмак/X
20 лютого голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що на підконтрольну територію України вдалося повернутися ще 11 українських дітей із тимчасово окупованої території та РФ.
Одинадцять українських дітей вдома! Вік повернутих – від 2-х до 16-ти років. Робота з возз’єднання родин відбулася за взаємодії з омбудсменом Дмитром Лубінцем у межах реалізації затвердженого плану дій президента України Bring Kids Back UA. Повернення відбулося за сприяння Держави Катар, – поінформував керівник ОП.
Одинадцять 🇺🇦 дітей вдома!
Їх вдалося повернути з ТОТ та РФ. Вік повернутих – від 2-х до 16-ти років.
Робота з возз’єднання родин відбулася за взаємодії з Уповноваженим Верховної Ради 🇺🇦 з прав людини @lubinetzs у межах реалізації затвердженого плану дій Президента 🇺🇦 @bkb_ua. pic.twitter.com/LYmsVpUGAQ— Andriy Yermak (@AndriyYermak) February 20, 2024
Він додав, що робота з возз’єднання родин відбулася за взаємодії з Уповноваженим Верховної Ради з прав людини у межах реалізації затвердженого плану дій президента.
Зауважимо, Комітет ООН з прав дитини в четвер, 8 лютого, закликав Росію припинити примусове переміщення дітей з окупованих територій України та повернути їх до їхніх сімей. У доповіді щодо Росії комітет ООН зазначив, що Москва повинна надати інформацію про точну кількість вивезених з України дітей та їхнє місцеперебування, щоб їх можна було ідентифікувати та повернути.
Комітет також зазначив, що Росія має забезпечити, щоб жодна дитина не була позбавлена українського громадянства, а також щоб їх особистість, ім’я та сімейні стосунки було збережено.
Голова комітету Енн Скелтон заявила, що минулого місяця в Женеві комітет і російська делегація провели переговори з питань дітей, проте, за її словами, комітет ООН і делегація РФ “говорили одне повз одного”.
Зазначимо, що в грудні 2023 року Україна заявила, що понад 19 540 дітей незаконно депортовані Росією.
Нещодавно глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.
Британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.
- Парламентська асамблея Ради Європи у Страсбурзі одностайно ухвалила резолюцію щодо українських дітей, примусово переміщених і депортованих Росією, закликавши визнати дії росіян злочином геноциду.
- Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, імовірно, причетний до воєнного злочину, а саме депортації тисячі українських дітей на територію РБ.
- Російські окупанти продовжують незаконно вивозити українських дітей у Росію. Відтак, протягом липня росіяни вивезли близько 280 дітей з Антрацитівського району тимчасово окупованої території Луганської області до “козачого кадетського корпусу” у Республіці Калмикія Російської Федерації.
- До Білорусі депортували тисячі українських дітей: деякі з них вже пройшли “військовий вишкіл” – The Telegraph.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.