З останньої масованої атаки Києва минуло 44 дні: сьогодні сили ППО збили близько 30 ракет

Джерело: КМВА.

Сьогодні близько 5 ранку, після паузи в 44 дні, Росія масовано вдарила ракетами по Києву. Повітряна тривога у столиці тривала майже 3 години.

Шестеро осіб постраждали в Шевченківському районі столиці, четверо – у Святошинському. На цю хвилину достеменно відомо про двох постраждалих – дівчинки 11 років та чоловіка 38 років. Без загиблих.

Противник застосував крилаті ракети Х-101/Х-555/Х-55 із бортів стратегічних бомбардувальників Ту-95МС та балістичні ракети з території РФ.

Після складних маневрів в суміжних областях, ракети заходили на столицю одночасно з різних напрямків. Силами та засобами протиповітряної оборони над Києвом та в районі столиці було уражено близько тридцяти ракет, зокрема і балістичних.

У Святошинському районі падіння уламків ракети на приміщення дитсадка та житловий будинок, ударною хвилею повибивало вікна в двох девʼятиповерхових будинках.

У Шевченківському районі палають на стоянці автівки та квартира в житловому будинку; рятувальники евакуйовують мешканців квартир, де відбулося займання.

У Подільському районі уламки впали на територію двох підприємств, загоряння в трансформаторній підстанції та в двоповерховій нежитловій будівлі. Також на районі палає дах житлового будинку.

Всі екстрені служби працюють на місцях пригод, триває ліквідація наслідків ракетного удару.

  • Голова Міжнародного кримінального суду у Гаазі Томоко Акане, котра видала ордер на арешт Володимира Путіна, заявила, що російському президенту Володимиру Путіну не уникнути правосуддя за воєнні злочини в Україні.

Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.

Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.