З початку 2025 року на воді загинули 142 українці – ДСНС
Джерело: ДСНС
Речник ДСНС України Олександр Хорунжий повідомив, що з початку 2025 року на воді загинули 142 українці, 11 з них — діти.
Це майже 14% більше, ніж за аналогічний період минулого року, коли зафіксували 125 випадків загибелі громадян.
Найбільше трагедій трапляється під час переходу між холодною та теплою порою року.
Разом з тим, з початку року рятувальники ДСНС змогли врятувати 130 людей, з них 32 дитини.
“Зараз виходити на лід водойм максимально небезпечно! Наразі є перепад температур: від плюсових позначок вдень до мінусових вночі. Крига абсолютно не стійка! Якщо на річках через течії її уже немає, то на ставках, особливо в сільській місцевості, ще залишився лід. Тому одна порада для всіх: не виходьте на кригу водойм! Пояснюйте це дітям”, – наголосив Олександр Хорунжий.
- У Дніпрі місцева жителька Анастасія самотужки врятувала собаку, який провалився під кригу та тонув.
- На Миколаївщині 1 березня у Первомайську двоє дітей зникли на річці Синюха, ймовірно, провалившись під лід. Тіло другого хлопчика рятувальники знайшли 2 березня.
- В Херсонській області водолази ДСНС виявили на дні річки тіло 13-річного хлопчика, що 13 лютого провалився під кригу разом з групою дітей.
Компанія Nord Stream 2 AG, що належить “Газпрому”, подала позов до Загального суду ЄС через закон про поетапне припинення імпорту російського газу. Власник газопроводу стверджує, що заборона фактично позбавляє його можливості використовувати інфраструктуру.
Студія Paramount представила перший трейлер пригодницького трилера “Серце звіра”, головну роль у якому виконав Бред Пітт.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Міністр охорони здоров’я Кенії Аден Дуале заявив про повне припинення робіт на підтриманому США карантинному об’єкті для Еболи на авіабазі Laikipia. Рішення пролунало після того, як суд визнав його винним у неповазі до суду через продовження будівництва попри заборону.
Майже 4 тисячі листів надійшли до палацу Фонтенбло у Франції в межах проєкту “Напишіть Марії-Антуанетті”, присвяченого останній королеві країни. Ініціативу запустили до 240-х роковин її останнього візиту до замку, який вважається однією з її улюблених резиденцій.