З початку повномасштабної війни Норвегія надала Україні $500 млн фінансової допомоги
Джерело: пресслужба Мінфіну
З лютого 2022 року Норвегія надала понад 500 млн доларів фінансової допомоги Україні.
21 березня міністр фінансів Сергій Марченко провів робочу зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Норвегії в Україні Хелене Санд Андерсен. Сторони зокрема обговорили нинішню економічну ситуацію в Україні, потреби держбюджету на 2024 рік та розвиток співпраці між країнами з метою збільшення обсягу бюджетної підтримки.
Марченко висловив вдячність Уряду та народу Норвегії за надважливу та своєчасну допомогу в перші місяці 2024 року.
З початку повномасштабного вторгнення Норвегія надала Україні понад 500 млн доларів прямої бюджетної підтримки. Зокрема, грант у розмірі близько 485 млн доларів спрямували в межах проєкту Світового банку “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine). Залучене фінансування скерували на компенсацію видатків держбюджету на першочергові соціальні та гуманітарні потреби. Марченко уточнив, це пенсії, оплата праці працівників секторів освіти та охорони здоров’я, соціальний захист населення, гуманітарна підтримка.
Окрім цього, Норвегія приєдналась до Багатосторонньої координаційної платформи донорів України під час восьмого засідання Керівного комітету. Країна стала однією з чотирьох нових країн-членів Платформи, що взяли на себе зобов’язання виділити загалом понад 5,5 млрд доларів на відновлення та розвиток економіки України.
Як зазначив міністр, у 2024 році Україна потребує близько 38 млрд доларів зовнішнього фінансування від партнерів.
Своєю чергою Хелене Санд Андерсен запевнила, що Норвегія віддана підтримці України та допомозі у боротьбі проти росіян.
- Норвегія оголосила, що виділить близько 153 мільйонів доларів, які будуть спрямовані на ініціативу Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України.
- Цієї весни норвезькі Збройні сили розпочинають навчання українських морських піхотинців військовим операціям на малих човнах.
- Норвегія оголосила про плани передати Україні додаткові системи протиповітряної оборони малої та середньої дальності NASAMS.
- Україна отримала 760 мільйонів доларів гранту від Японії та Норвегії через проєкт Світового банку PEACE.
15 січня відзначають День народження Вікіпедії та День музейного селфі. Церква сьогодні вшановує преподобних Павла Тивейського та Івана Кущника.
За даними синоптиків у середу, 15 січня, у частині регіонів пройдуть опади.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.