З початку повномасштабної війни повідомили про зникнення безвісти 51 тис. громадян
Джерело: інтерв’ю “Цензор.НЕТ”
Від 24 лютого 2022 року до Нацполіції надійшла 51 тисяча повідомлень про зникнення безвісти українців. За кожним із цих випадків розпочато кримінальне розслідування, розповів Максим Цуцкірідзе, перший заступник голови Національної поліції.
Цуцкірідзе зазначив, що Нацполіція займається розшуком зниклих безвісти із самого початку війни.
“З початку повномасштабної війни до поліції надійшло повідомлення про зникнення безвісти 51 тисячі громадян, і 35% знайшли живими. Інші – а це як військові, так і цивільні, – поки що перебувають незрозуміло де. Але за кожним фактом безвісти зниклої людини розпочато кримінальне провадження”, – сказав заступник голови Нацполіції.
Відповідно до слів Цуцкірідзе, розслідування щодо зниклих безвісти військових і цивільних осіб різняться, але охоплюють повний спектр заходів. Спочатку поліція відкриває кримінальне провадження за статтею “зниклий безвісти”. Після цього оперативний підрозділ вживає заходів для пошуку та розслідування, щоб встановити місцеперебування зниклих осіб.
“Також проводиться робота з тілами, які знаходимо, які доставляються під час обмінів, ексгумуються на деокупованих територіях. Потім проводимо порівняння зі зразками ДНК, відібраними у родичів. На цей час у нас 2100 осіб поки що невпізнаних. Бо це складний процес, який потребує часу”, – сказав Цуцкірідзе.
Відтак він вказав на проблему, що виникає під час ідентифікації тіл – брак доступу до родичів, які могли б надати зразки ДНК, через їх перебування за кордоном.
“Саме тому МВС у співробітництві з Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти осіб розпочато закордонну кампанію з відбору біологічного матеріалу у громадян, які розшукують рідних в Україні й не мають можливості повернутися. На сьогодні вже подали заявки на здачу біології сотні наших громадян, з них найбільше бачимо динаміку в Польщі й Німеччині. Це ще один механізм для встановлення долі зниклих безвісти громадян”, –резюмував Цуцкірідзе.
- Працівники Національної поліції розслідують близько 9400 кримінальних справ щодо ухилення від мобілізації, а 2600 обвинувальних актів вже направлено до суду, розповів Максим Цуцкірідзе – перший заступник голови Національної поліції та керівник Головного слідчого управління.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.