З початку повномасштабної війни Сили оборони знищили 15 кораблів Чорноморського флоту РФ
Джерело: Дмитро Плетенчук в етері телемарафону
Речник Військово-Морських сил Збройних сил України, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук, заявив, що з початку повномасштабної війни вдалося знищити в Чорному морі загалом 15 російських кораблів.
Окрім цього, ще 12 ворожих кораблів отримали пошкодження.
Він зауважив, що нині бойове ядро ворога налічує трохи більше ніж 30 одиниць.
Мовиться про ті кораблі, які є досить потужними, що мають доволі серйозне озброєння — це сторожові, патрульні, надводні на підводні носії крилатих ракет, ракетні катери. З цього бойового ядра в 30 одиниць ще 10 кораблів — єдині зразки озброєння, які ворог реально може використовувати, це носії крилатих ракет, — зазначив Плетенчук.
Речник ВМС, назвав Україну рушієм нового типу військово-морської війни, яка змусила Росію перевести свої військово-морські сили в складніші позиції внаслідок атак Києва.
Військові операції, проведені в Чорному морі, включали удари по штабу Чорноморського флоту Росії в Севастополі та суднобудівному заводу в Керчі, які пошкодили судно, яке офіційно не входило до складу флоту.
Атаки також зазнали військових кораблів поблизу анексованого Криму, зокрема велике десантне судно та підводний човен.
Раніше стало відомо, що Чорноморський флот РФ тікає з порту Севастополя у тимчасово окупованому Криму до Новоросійська Краснодарського краю на півдні РФ та військово-морського порту РФ у Феодосії на анексованому півострові.
- Українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту Росії у тимчасово окупованому Криму.
- Представники партизанського руху “Атеш”, ексклюзивно для Kyiv Post, заявили, що нездатність Росії вчасно виплачувати зарплату своїм військовослужбовцям вплинула на ракетний удар минулого тижня по штабу Чорноморського флоту Росії.
- У розвідці Великої Британії прокоментували нещодавні атаки України на Чорноморський флот РФ у тимчасово окупованому Севастополі та спрогнозували, як це може вплинути на Росію.
- Українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту Росії у тимчасово окупованому Криму.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.