«Чорноморський флот Росії тікає з Криму» після українських ударів – Newsweek

Джерело: Newsweek

Чорноморський флот РФ тікає з порту Севастополя у тимчасово окупованому Криму до Новоросійська Краснодарського краю на півдні РФ та військово-морського порту РФ у Феодосії на анексованому півострові, показують нові супутникові знімки.

На знімках, датованих 1 і 2 жовтня, одні з найбільших кораблів Чорноморського флоту РФ пришвартовані на військово-морській базі поблизу Новоросійська, а менші кораблі зараз перебувають у Феодосії.

Джерело: newsweek

Джерело: newsweek

Джерело: newsweek

Експерти, близькі до Міністерства оборони України, раніше повідомляли Newsweek, що Київ розпочинає “демілітаризацію” Чорноморського флоту в межах стратегії до остаточного звільнення Криму, який був незаконно анексований президентом РФ Володимиром Путіним у 2014 році.

Згідно з супутниковими знімками, до Новоросійська перейшли два фрегати проекту 11356 “Адмирал Ессен” і “Адмирал Макаров”, три дизельні підводні човни, п’ять великих десантних кораблів і кілька малих ракетних кораблів.

Ще кілька суден перебазували до Феодосії на південному сході Кримського півострова. Тепер там перебувають один великий десантний корабель, тральщики та малі кораблі. У Севастополі залишилися чотири десантних кораблі проєкту 775, а також розвідувальні “Иван Хурс” та “Приазовье”.

Атаки ЗСУ, що почастішали, на Чорноморський флот у тимчасово окупованому Криму змусили російське командування задіяти в боротьбі з морськими дронами протичовнові літаки-амфібії Бе-12, створені наприкінці 1950-х років, відзначала розвідка Міноборони Великої Британії. Раніше констатувавши, що внаслідок завданих збитків російський флот втратив здатність проводити широкомасштабні патрулі та підтримувати блокаду українських портів. Також росіянам стало важче завдавати ударів по Україні.

Нагадаємо, українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту Росії у тимчасово окупованому Криму.

На початку року Велика Британія передала Збройним силам України ракети Storm Shadow. Згодом Франція також постачила українським військовим крилаті ракети.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.