З початку року до поліції надійшло 244 тисячі заяв щодо вчинення домашнього насильства
Джерело: Національна поліція України
Очільник Національної поліції України Іван Вигівський повідомив, що від початку року до поліції надійшло майже 244 тисячі заяв та повідомлень громадян щодо вчинення домашнього насильства, і це найпоширеніший вид гендерно зумовленого насильства в Україні.
“Війна, безумовно, вплинула на всіх громадян. Постійне напруження, стрес спричиняють агресію та конфлікти, а відтак ці фактори – серед тих, що зумовлюють домашнє насильство. Цього року до поліції надійшло 243 980 заяв та повідомлень про правопорушення, пов’язані з домашнім насильством. З них звернень від жінок – 76,5 %, ще понад 20% повідомлень, які надійшли до поліції, від чоловіків та більш ніж 3% від загальної кількості – це звернення від дітей”, – розповів Іван Вигівський під час конференції для представників та представниць правоохоронного сектору “Правосуддя, орієнтоване на постраждалих від гендерно зумовленого насильства”.
Також він додав, що лише за статтею 126-1 Кримінального кодексу України, саме вчинення домашнього насильства, слідчі розпочали понад 2,3 тис. кримінальних проваджень. Майже 2 000 кривдникам вже повідомлено про підозру.
Водночас за кожним другим повідомленням про домашнє насильство складено адміністративні протоколи, в третині випадків – винесено термінові заборонні приписи стосовно кривдників.
Очільник Нацполіції наголосив, що з метою належної організації роботи із запобігання та протидії домашньому насильству у відомстві створено 54 спеціалізовані підрозділи протидії домашньому насильству, в яких функціонують 62 мобільні групи реагування.
За його словами, ці мобільні групи реагують на вчинення домашнього насильства: поліціянти виносять термінові заборонні приписи, складають адміністративні протоколи, проводять профілактичні бесіди з кривдниками. Також правоохоронці контролюють дотримання вимог заходів тимчасового обмеження прав кривдників та здійснюють спільні із соціальними службами профілактичні рейди в сім’ї, де вчиняється домашнє насильство.
- Мінсоцполітики презентувало новий інструмент, який допоможе вдосконалити протидію домашньому насильству в Україні – дашборд “гарячих ліній”.
- Омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив, що у Чернігівській області у власному будинку знайшли мертвою жінку, яка систематично потерпала від домашнього насильства з боку свого співмешканця. За даними Лубінця, загибла раніше зверталась за допомогою.
- Після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року кількість зареєстрованих випадків домашнього насильства в Україні спочатку скоротилася. Але оскільки сім’ї повертаються у свої старі будинки або переселяються в нові, кількість випадків цього року різко зросла, згідно з раніше непублікованими даними Національної поліції.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.
Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.