З початку року міжнародні партнери виділили $23 млрд для покриття дефіциту українського бюджету – Шмигаль

Джерело: Денис Шмигаль/Facebook

16 липня прем’єр-міністр Денис Шмигаль висловив вдячність міжнародним партнерам, котрі від початку 2023 року виділили більш як 23 млрд доларів для фінансування дефіциту бюджету.

Він зазначив, що за шість місяців цього року до держбюджету надійшли 1 трлн 302 млрд грн податків, зборів та інших платежів. Тоді як видатки за цей час становили 1 трильйон 784 млрд грн.

Шмигаль висловив вдячність всім платникам податків, які працюють для економічної стійкості.

Та наголосив, що абсолютним пріоритетом видатків залишається безпека та оборона, що становить близько половини всіх коштів бюджету. Водночас на другому місці – соціальні програми, на які за шість місяців виділили 231 млрд грн.

Також серед основних програм видатків: медицина, освіта, підтримка регіонів та відновлення. Зокрема вже виділили понад 1,7 млрд грн на відновлення медзакладів у дев’яти областях України. Також розпочали прокладання магістральних водогонів на Дніпропетровщині для забезпечення людей питною водою після російського теракту на Каховській ГЕС. Виділили на цей проєкт 1,5 млрд грн, та планують завершити роботи до осені.

Для відновлення економіки продовжуємо програму безповоротних грантів єРобота. У межах десятої хвилі подачі заявок за програмою “Власна справа” виділено 72 млн грн для 306 бізнесів. Загалом від початку 2023 року переможцями програми стали вже 2 800 підприємців, яким буде надано гранти на 665 млн грн, — зазначив у повідомленні глава уряду.

У Росії найбільша авіакомпанія “Аерофлот” скасувала щонайменше 49 рейсів через масштабну хакерську атаку, яка повністю вивела з ладу її ІТ-інфраструктуру. На тлі цього обвалилися акції компанії, а в московському аеропорту Шереметьєво утворився хаос – сотні пасажирів застрягли в терміналі без змоги вилетіти.

У неділю в американському місті Тампа, штат Флорида, встановлено новий температурний рекорд – стовпчик термометра піднявся до 100 градусів за Фаренгейтом, що дорівнює приблизно 38 градусам Цельсія. Це найвищий показник за всю історію спостережень, які ведуться з 1890 року.

П’ятнадцятирічний Данило Шевченко замість звичних підліткових розваг після російських обстрілів допомагає розбирати завали у Києві. Разом з однолітками та однодумцями він доєднався до волонтерської організації “Київські кажани”, яка ліквідовує наслідки терористичних атак Росії. Данило не лише працює на завалах – він виходить на мітинги, виступає проти законів, що, на його думку, загрожують незалежності антикорупційних органів, і переконаний, що змінювати країну потрібно вже зараз.

Сьогодні, 28 липня, в Україні вперше відзначають День скорботи і вшанування памʼяті тих, хто загинув у полоні, був закатований або страчений російськими окупантами. Дата невипадкова – у ніч з 28 на 29 липня 2022 року Росія вчинила один з найбільш жорстоких воєнних злочинів, обстрілявши колонію в окупованій Оленівці, де утримували українських військовополонених. У результаті загинули десятки оборонців “Азовсталі”. Влада, армія та силові структури заявляють: памʼятаємо, не пробачимо – і вимагаємо справедливості.

Російські війська нещодавно просунулися на кілька кілометрів на північний схід від Сіверська, здійснивши посилений механізований штурм ротою техніки. За даними Інституту вивчення війни, йдеться про одну з найбільших атак на цьому напрямку за останній час.