З початку року в Криму зафіксували понад 700 випадків порушення прав людини – Лубінець

Джерело: Дмитро Лубінець

За 9 місяців 2025 року в тимчасово окупованому Криму зафіксували понад 700 випадків порушення прав людини. Порушень зазнають як українці, так і кримські татари.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, посилаючись на дані Кримськотатарського Ресурсного Центру, навів кількість зафіксованих порушень. Так, йдеться про:

  • 100 затримань;
  • 177 арештів;
  • 239 випадків порушення права на справедливий суд;
  • 25 обшуків;
  • 108 випадків допитів, опитувань та “розмов”;
  • 57 випадків порушення права на найвищий досяжний рівень фізичного та психічного здоров’я.

Загалом це становить 706 порушень.

Окрім цього, нещодавно Міжнародний Комітет ООН з економічних, соціальних та культурних прав (CESCR) підкреслив, що збройна агресія Росії спричинила значні порушення соціально-економічних і культурних прав на тимчасово окупованих територіях.

“Ці факти показують наскільки серйозними є порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях, і наголошують на необхідності термінового втручання міжнародної спільноти для захисту українців. Кожен день окупації означає нові злочини та страждання людей. Тому наш обов’язок — говорити правду, фіксувати порушення й домагатися покарання для агресора”, — наголосив омбудсман.

Воїни Центру спецоперацій “Альфа” СБУ завдали успішних ударів по засобах протиповітряної оборони російських військ у районі Керченської протоки, а також по інфраструктурі військових аеродромів “Саки” та “Гвардійське” у тимчасово окупованому Криму.

Північна Корея повинна будувати два військові кораблі розміром з її 5000-тонний есмінець “Чхве Хьон” щороку протягом наступних п’яти років, заявив лідер Кім Чен Ин на церемонії введення в експлуатацію есмінця у 23 червня.

Командувач Сил безпілотних систем Збройних сил України Роберт “Мадяр” Бровді підтвердив ураження головної електропідстанції тимчасово окупованого Севастополя.

На фронті в Україні загинув 25-річний литовський доброволець Ігнас Кайлюс, який вважався зниклим безвісти з початку червня, коли був на бойовому завданні.

СБУ затримала агента ФСБ на Одещині, який коригував російські удари по обласному центру.