З початку року зафіксовано понад дві тисячі фейкових мінувань: серед фігурантів – неповнолітні, що працювали на спецслужби РФ

Джерело: СБУ

З початку цього року отримано більше ніж 2 тисячі анонімних погроз щодо підриву держустанов, шкіл, лікарень та інших місць масового скупчення людей.

Служба безпеки задокументувала численні спроби спецслужб РФ розхитати внутрішню ситуацію в Україні через фейкові повідомлення про мінування інфраструктури у різних населених пунктах нашої держави.

Більшість інформації про псевдомінування надходила як інтернет-повідомлення з території РФ, а також від українських абонентів.

Встановлено, що для “розсилання” терористичних повідомлень російські спецслужби все частіше залучають неповнолітніх дітей.

Для вербування українських підлітків окупанти використовують заборонену соцмережу “Вконтакте”, підконтрольні телеграм-канали та ігрові інтернет-платформи.

На цих ресурсах представники спецслужб РФ знайомляться з юними користувачами і пропонують їм співпрацю. Дуже часто для схилення дітей до підривної діяльності ворог застосовує методи шантажу та психологічних маніпуляцій, а також пропонує “легкі” гроші.

Перед відправленням повідомлень про фейкові мінування анонімні терористи отримують від своїх російських кураторів перелік пріоритетних об’єктів в Україні.

Для анонімності листів їхні автори надсилають їх з використанням спеціалізованого програмного забезпечення.

Однак, зловмисникам це не допомагає – Служба безпеки встановлює їхні особи, документує злочинну діяльність і притягує до відповідальності.

Так, у Черкасах викрито двох учнів старших класів місцевої школи, які у липні цього року повідомили про мінування обласної військової адміністрації та міського торговельного центру.

За даними слідства, юнаки діяли за вказівкою представників ФСБ, які завербували обох школярів через підконтрольні РФ телеграм-канали.

Наразі за цим та іншими фактами тривають розслідування за ст. 259 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності).

Санкція статті передбачає покарання до 8 років позбавлення волі. Якщо зловмиснику не виповнилося 16 років, то за вчинений злочин відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють.

“Служба безпеки закликає українців бути пильними і своєчасно повідомляти правоохоронців про спроби залучення до співпраці на користь ворога”, – наголосили в СБУ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.