З початку війни в Україні задокументовали понад 119 тисяч воєнних злочинів росіян

Джерело: пресслужба Офісу генпрокурора

З початку повномасштабної війни в Україні задокументували більш як 119 тисяч воєнних злочинів, вчинених російськими військами, інформує Офіс Генерального прокурора.

Так, станом на 24 грудня зареєстровано:

  • 119 073 воєнних злочинів,
  • 15 777 злочинів проти національної безпеки України.

Також акцентується, що за офіційними даними ювенальних прокурорів, 1672 дитини постраждало внаслідок агресії РФ:

  • 513 дитини — загинули,
  • 1160 дітей — зазнали поранень різного ступеня тяжкості.

Зауважується, що цифри не остаточні, позаяк триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

Зауважимо, під час першої зустрічі Міжнародної коаліції за повернення українських дітей генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що зараз в Україні розслідується 3 440 воєнних злочинів проти дітей.

Незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні заявила 20 жовтня, що знайшла додаткові докази того, що російські війська вчиняли “невибіркові напади” та воєнні злочини в Україні, включаючи зґвалтування та депортацію дітей до Росії.

Раніше США висунули звинувачення чотирьом російським солдатам у воєнних злочинах проти американця, скоєних під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну, котрі Міністерство юстиції назвало першими в історії звинуваченнями згідно зі статутом США про воєнні злочини.

На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.