З полону повернувся морпіх, син якого виходив з плакатом «У моєї мами рак. Поверніть тата»
13 вересня до України з російського полону повернулися 49 українців: це воїни Збройних Сил України, Національної гвардії, Національної поліції, Державної прикордонної служби, а також цивільні громадяни. Зокрема, вдалося звільнити ще частину захисників і захисниць, що чинили спротив ворогові на “Азовсталі”, серед яких – 15 належать до бригади “Азов”, яких вдалося обміняти вперше з травня 2023 року. Складною протягом цих років була ситуація і щодо обмінів бійців морської піхоти, які теж потрапили до полону під час оборони Маріуполя. Незабаром після появи новин про обмін, Букви отримали повідомлення від Марії – сестри військовослужбовця морських сил Олега Нечаєва. Вона повідомила про те, що її брата було звільнено.
Олег Нечаєв самостійно ухвалив рішення долучитися до військової служби ще у 2020 році. Вже з початком повномасштабної війни він опинився в епіцентрі боїв за Маріуполь, тоді як його родина перебувала в окупованому Мелітополі. Востаннє, з оточеного Маріуполя, Олег зателефонував дружині наприкінці березня з проханням показати дітей. Далі – зв’язок з ним перервався. Були лише неправдиві відомості від невідомих осіб, які стверджували, що Олег поранений і потрібні гроші на його лікування. Як згодом виявилося, це були шахраї.
У березні цього року, в інтерв’ю для Букв, Марія розповіла, що протягом цих років єдиним джерелом інформації про Олега – були свідчення звільнених бійців. Завдяки цьому стало відомо про постійне переміщення бійців 501-го батальйону, до якого належить Олег, колоніями на окупованих територіях і в Росії. Зокрема, була інформація, що після Оленівки захисника перевели до Таганрога, Ростовської області, а пізніше – до Ряжська, Рязанської. Також для родини з’явилися відомості, що наприкінці грудня 2022 – на початку січня 2023 року, ймовірно, вже були спроби його звільнити. Декілька разів на російських Телеграм-каналах з’являлися фотографії Олега.
“У нас така ситуація, що часу обмаль, бо діти можуть залишитися сиротами”, – наголошувала Марія. Власне, на початку вересня 2022 року, коли Марія з родиною виїхала з Мелітополя, для неї розпочалась подвійна боротьба – за звільнення брата та життя його дружини. Адже в Олександри (дружини Олега) виявили рак молочних залоз, що, як вже пізніше припускали лікарі, швидко поширився саме через стрес. Розуміючи, що ситуація є вкрай хиткою, а терміни повернення брата з полону невідомі – Марія стала опікуном двох дітей Олега.
“Спочатку Олександра також брала участь в тематичних акціях, ходила на зустрічі, однак зараз, по-перше, їй дуже складно вистояти через болі в спині, що виникли внаслідок перенесеного перелому хребта. Додатково в неї метастази в кістках… Але вона повторює: “Я не збираюсь помирати. Я чекаю Олега”. І вона цим живе”, – ділилась Марія щодо стану Олександри.
Власне, молодший син захисника Артем теж неодноразово разом з тіткою відвідував акції на підтримку військовополонених. Так, в мережі стали відомими фото, на яких він тримає плакат: “У моєї мами рак. Поверніть мені тата”. Водночас, сам Олег протягом періоду перебування у полоні, не знав про хворобу дружини. Адже, як зазначає Марія, усі написані листи не були йому передані.
Сьогодні родина дочекалася повернення Олега Нечаєва, і попереду їх чекає тривала реабілітація та час, проведений разом. Однак, як зазнає Марія, їхня історія не єдина: вже були випадки, коли родичі полонених стикалися з важкими хворобами. Вона наголошує, що таких історій багато, і в їхньому випадку – час на очікування близької людини обмежений.
“Нарешті цей день настав. Мого братика обміняли. Дякую всім, хто мене підтримував і співчував”, – написала Марія на своїй сторінці у Фейсбуці.
На момент публікації матеріалу, Марія повідомила, що вже мала можливість побачити брата на відео. Наразі вони родиною їдуть на зустріч з Олегом.
Відзначимо, що лише серед оборонців Маріуполя у полоні може перебувати понад 1500 осіб.
Відповідно до законопроєкту, Польща планує інвестувати 3 мільярди злотих (750 мільйонів доларів) у збільшення виробництва боєприпасів, щоб забезпечити достатні запаси на випадок нападу з боку Росії.
Законопроєкт №9665, відомий як “закон про дрова”, має на меті боротьбу з незаконними вирубками лісу та діяльністю “чорних лісорубів”, а не заборону населенню використовувати деревину для опалення своїх будинків.
Посол Північної Кореї в ООН Кім Сон заявив під час засідання Ради Безпеки, що Пхеньян прискорить розгортання своєї програми ядерної зброї, щоб “протидіяти будь-якій загрозі з боку ворожих ядерних держав”.
Протягом минулої доби, 4 листопада, по всій лінії фронту зафіксовано 230 бойових зіткнень.
До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.