З портів Великої Одеси Україна експортувала «тимчасовим коридором» 5 млн тонн збіжжя

Джерело: Олександр Кубраков/Facebook

4 грудня віцепремʼєр з відновлення, міністр інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що 200 суден експортували 7 млн тонн вантажів з портів Великої Одеси у межах роботи тимчасового зернового коридору.

Зазначається, що понад 7 млн вантажів експортували з портів Південний, Одеса та Чорноморськ, з них майже 5 млн тонн – продукція українських аграріїв.

З 8 серпня встановленим ВМС ЗСУ Українським коридором пройшло 200 суден на вихід з портів та 226 суден – на вхід, – повідомив Кубраков.

Міністр додав, що нині у портах Одеса, Чорноморськ та Південний під завантаженням – 31 судно, ще 30 суден слідують коридором в обидва боки.

Раніше стало відомо, що члени НАТО Туреччина, Румунія та Болгарія наближаються до угоди про створення спільних сил для знешкодження мін у Чорному морі внаслідок вторгнення РФ в Україну.

У липні в межах “Чорноморської зернової ініціативи” Україна доправила до Ефіопії майже 300 тисяч тонн продовольства і ще 90 тисяч тонн зерна – в межах гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine.

Окрім цього, 17 жовтня в адміністрації порту Констанца повідомили, що Україна відвантажила вже 10,5 мільйона метричних тонн зерна через румунський чорноморський порт.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров зазначив, що внаслідок постійних російських обстрілів на підконтрольній території Запорізької області знеструмлено 50 населених пунктів.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.