З ремонту вийшов енергоблок однієї ТЕС, який додасть до енергосистеми 150 МВт потужності
Джерело: Міненерго
У Міненерго повідомили про ситуацію в енергосистемі України станом на 12 вересня.
За даними міністерства, з ремонту виведено черговий енергоблок ТЕС, який додасть до енергосистеми 150 МВт потужності.
Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів.
Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який буде відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної.
Щодо ситуації у прифронтових та прикордонних з РФ областях, то у Запорізькій області у зв’язку з бойовими діями знеструмлювалася повітряна лінія електропередачі 35 кВ, що призвело до часткового знеструмлення 27 населених пунктів. Частково споживачів заживили – за добу енергетики повернули світло більше ніж 4 тисячам споживачів.
Залишається також знеструмленою частина споживачів у Донецькій, Харківській, Херсонській, Сумській та Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль спільно з державним секретарем США Ентоні Блінкеном відвідали один з енергетичних об’єктів України, де ознайомилися з ходом підготовки до опалювального сезону та роботами щодо захисту інфраструктури.
В Укргідрометцентрі попередили про сильну спеку в Україні у період з 28 по 30 червня.
Міністерство освіти і науки України відреагувало на подання омбудсмана Дмитра Лубінця, який закликав уряд знизити граничний бал НМТ для конкурсного відбору зі 150 до 130.
В Одеській області затримали та повідомили про підозру доглядальниці, яка катувала 84-річну жінку.
Керівник Офісу президента України Кирило Буданов анонсував найближчим часом обмін військовополоненими.
В п’ятницю, 26 червня, російські окупанти вчергове обстріляли місто Запоріжжя. Відомо про постраждалих.