З січня 2024 року попередження про шкоду куріння займатимуть 65% площі пачки сигарет
Джерело: Міністерство охорони здоров’я України
Уряд скасував чинні норми щодо маркування пачок сигарет.Відтак, з січня 2024 року попередження про шкоду куріння займатимуть 65% площі пакування.
Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка скасовує чинні норми щодо маркування пачок сигарет та тютюнових виробів з метою повноцінного впровадження нових норм, які набирають чинності 11 січня 2024 року. Постанова дозволяє завершити процес імплементації директиви Єврокомісії 40/2014, відповідно до якої оновлюється маркування пачок.
Мовиться про розміщення оновлених графічних та текстових зображень медичних попереджень на пакуваннях з сигаретами. Такі попередження діють у 42 країнах світу та продемонстрували свою ефективність у боротьбі з тютюнопалінням.
У травні Міністерство юстиції України затвердило 14 наборів (варіантів тексту та ілюстрацій) медичних попереджень, розроблених Міністерством охорони здоров’я України, а також технічні вимоги до дизайну та форми маркування та порядок нанесення попереджень виробниками тютюнових виробів. Нове маркування набирає чинності з 11 січня 2024 року.

Скріншот: МОЗ

Скріншот: МОЗ
У відомстві пояснили, що ухвалення комплексного антитютюнового закону №1978 у грудні 2021 року відповідає євроінтеграційній політиці України у сфері охорони здоровʼя. Закон набрав чинності 11 липня 2023 року. Його норми базуються на положеннях Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та імплементують положення директиви 2014/40/ЄС, реалізація якої знизила поширеність куріння у Європейському Союзі.
Маркування пачок з тютюновими виробами – одна з ефективних складових у сфері боротьби з тютюнопалінням.
Попри те, що з 2012 року більшість форм реклами тютюнових виробів заборонено в Україні, нерегульованою залишалась норма щодо демонстрації виробів у точках продажу. Це створювало ризики того, що діти й підлітки можуть активніше долучатися до куріння під впливом реклами. Крім того, не було врегульовано рекламу вейпів та електронних сигарет.
- Канада – перша країна у світі, яка почне друкувати попередження про шкоду паління на кожній цигарці. Метою цього є утримати молодь від шкідливої звички та заохотити курців відмовитись від неї.
- Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак розглядає можливість запровадити деякі з найсуворіших у світі заходів проти паління, які б фактично заборонили наступному поколінню купувати сигарети.
- Французький уряд планує запровадити національну програму боротьби з палінням на тлі масового споживання суспільством тютюну.
Віталій Портников, український публіцист та журналіст, вважає, що будь-яке розслаблення України після ймовірної мирної угоди може призвести до нового удару Росії по українській державності.
Лікар-кардіолог Драган Дінчич повідомив, що госпіталізований президент Сербії Александр Вучич навряд чи зможе повноцінно виконувати свої обов’язки найближчими днями.
У селі Коробівка Золотоніського району Черкаської області зафіксовано масштабне займання очерету. Площа пожежі сягнула близько 100 гектарів.
Міністерство внутрішніх справ Німеччини підозрює майже 200 співробітників поліції федеральних земель у “екстремізмі”. Про це йдеться у відповіді відомства на запит журналу Stern.
Міністр оборони Індії Раджнатх Сінгх відмовився від поїздки до Москви на заходи з нагоди Дня перемоги, який відзначається 9 травня. Замість нього Індію на параді в Росії представить заступник міністра Санджай Сетх.