З тимчасово окупованих територій повернули ще 15 дітей
Джерело: Микола Кулеба/Facebook
За словами засновника благодійної організації Save Ukraine Миколи Кулеби, їм у співпраці з Bring Kids Back UA вдалося повернути 538 дітей, які опинилися в складних умовах через російську окупацію.
Кулеба також розповів історії врятованих дітей, яких окупанти змушували ходити у російські школи, отримувати російські документи, а також намагалися мобілізувати в армію РФ.
Зокрема, 17-річному Кирилові росіяни вручили повістку і поставили перед фактом, що тепер він, як новоспечений громадянин Росії, служить їхній армії. Служба в армії РФ загрожувала й сину Катерини, тому жінка зробила все можливе, щоб врятувати його й вивезти на підконтрольну Україні територію.
- 12 листопада уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Україна змогла повернути 1002 дитини з Російської Федерації та тимчасово окупованих територій.
- 11 вересня сейм Польщі прийняв резолюцію із засудженням викрадення Росією українських дітей, наголосивши, що це є “ганебним замахом на українську ідентичність”.
- Міжнародний кримінальний суд може притягнути Білорусь до відповідальності за депортацію українських дітей, навіть якщо вона не є членом МКС. Про це заявив речник суду Фаді ель Абдалла.
Соціальна мережа TikTok поінформувала, що припинить свою діяльність у США 19 січня 2025 року, якщо Верховний суд не заблокує або не відкладе виконання закону, який зобов’язує її материнську компанію ByteDance продати платформу.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.
9 січня Вищий антикорупційний суд оголосив вироки ексголові правління ПрАТ “ХК “Енергомережа” Дмитру Крючкову та колишній виконувачці обов’язків голови правління ПАТ “Черкасиобленерго” Світлані Кузьмінській.
Росія не змогла зупинити повстанські групи в Сирії, коли ті почали захоплювати міста, підконтрольні силам Башара Асада. Російські військові та глава РФ Володимир Путін зрадили і Тегеран, і Асада, заявили високопоставлений іранський генерал і колишній радник сирійського диктатора.
У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.