З українських вишів відрахували 23 тис. чоловіків віком понад 30 років
Джерело: Михайло Винницький/Facebook
Протягом квітня-серпня цього року 23 448 чоловіків віком понад 30 років відрахували з вищих навчальних закладів України.
Причини відрахування – неуспішність, неявка на заняття, інше. Безпосередньо за результатами перевірок Державної служби якості освіти відраховано 5805 здобувачів, решта – за результатами роботи внутрішніх систем забезпечення якості освіти самих університетів.
За словами заступника міністра Михайла Винницького, відраховані чоловіки хотіли лише отримати студентський статус.
“Очевидно, що відраховані – це ті “студенти”, які насправді не планували бути студентами, а хотіли використати цей статус для уникнення інших обов’язків. Те, що їх уже немає в системі вищої освіти – ознака того, що система самоочищується”, – переконаний Винницький.
Також поліція відкрила 8 кримінальних проваджень проти посадовців вишів, а Міносвіти позбавило ліцензії заклади, які масово зараховували чоловіків призовного віку за плату.
- В Україні близько 800 тисяч військовозобов’язаних чоловіків уникають служби в армії. Вони змінили свою фактичну адресу проживання та влаштувались на роботу з “чорною” зарплатнею.
- 24 червня міністр освіти Оксен Лісовий повідомив, що відтепер вступити на контракт до аспірантури можна буде лише на заочну або вечірню форми, які не дають права на відстрочку.
- З 1 липня 2024 року деякі студенти України підлягають мобілізації згідно з законом, ухваленим 18 травня цього року.
- Вищі навчальні заклади Волинської області передаватимуть списки відрахованих студентів, які підлягають мобілізації, до ТЦК та СП.
Пентагон повідомив американським сенаторам про потребу приблизно у $80 млрд додаткового фінансування, значна частина якого пов’язана з витратами на війну США проти Ірану.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко заявила, що очолить українську делегацію на конференції з відновлення України у польському Гданську. Раніше медіа повідомили, що президент Володимир Зеленський відмовився їхати туди після загострення відносин.
Президент США Дональд Трамп заявив, що американські автовиробники Ford і General Motors спільно з іншими компаніями можуть найближчим часом долучитися до виробництва озброєння для потреб армії.
У Нікополі Дніпропетровської області російські війська завдали удару по рятувальниках ДСНС, які ліквідовували наслідки попереднього обстрілу.
Народна депутатка від партії “Слуга народу” Ольга Василевська-Смаглюк повідомила, що у Верховній Раді готують збільшення штрафів за перевищення швидкості.