З українських вишів відрахували 23 тис. чоловіків віком понад 30 років

Джерело: Михайло Винницький/Facebook

Протягом квітня-серпня цього року 23 448 чоловіків віком понад 30 років відрахували з вищих навчальних закладів України.

Причини відрахування – неуспішність, неявка на заняття, інше. Безпосередньо за результатами перевірок Державної служби якості освіти відраховано 5805 здобувачів, решта – за результатами роботи внутрішніх систем забезпечення якості освіти самих університетів.

За словами заступника міністра Михайла Винницького, відраховані чоловіки хотіли лише отримати студентський статус.

“Очевидно, що відраховані – це ті “студенти”, які насправді не планували бути студентами, а хотіли використати цей статус для уникнення інших обов’язків. Те, що їх уже немає в системі вищої освіти – ознака того, що система самоочищується”, – переконаний Винницький.

Також поліція відкрила 8 кримінальних проваджень проти посадовців вишів, а Міносвіти позбавило ліцензії заклади, які масово зараховували чоловіків призовного віку за плату.

Пентагон повідомив американським сенаторам про потребу приблизно у $80 млрд додаткового фінансування, значна частина якого пов’язана з витратами на війну США проти Ірану.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко заявила, що очолить українську делегацію на конференції з відновлення України у польському Гданську. Раніше медіа повідомили, що президент Володимир Зеленський відмовився їхати туди після загострення відносин.

Президент США Дональд Трамп заявив, що американські автовиробники Ford і General Motors спільно з іншими компаніями можуть найближчим часом долучитися до виробництва озброєння для потреб армії.

У Нікополі Дніпропетровської області російські війська завдали удару по рятувальниках ДСНС, які ліквідовували наслідки попереднього обстрілу.

Народна депутатка від партії “Слуга народу” Ольга Василевська-Смаглюк повідомила, що у Верховній Раді готують збільшення штрафів за перевищення швидкості.