Які категорії студентів можуть мобілізувати з 1 липня

Джерело: сайт Верховної Ради України

З 1 липня 2024 року деякі студенти України підлягають мобілізації згідно з законом, ухваленим 18 травня цього року.

До Збройних сил України можуть призвати три категорії студентів:

  • Студентів, які навчаються заочно.
  • Студентів, що здобувають другу і третю вищу освіту (бакалаврат, магістратура).
  • Студенти, які здобувають освіту за рівнем, нижчим за вже отриману (наприклад, мають вищу освіту і отримують профільну середню).

Водночас право на відстрочку від мобілізації можуть отримати ті, хто навчаються за денною або дуальною формою навчання для здобуття:

  • професійно-технічної освіти;
  • професійної освіти;
  • фахової передвищої та вищої освіти;

Те саме стосується асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, але лише тих, що здобувають рівень освіти, вищий за вже отриманий у послідовності, визначеній законодавством. Якщо у наукових та науково-педагогічних працівників є вчене звання або науковий ступінь, вони теж мають право на відстрочку.

Читайте також: Наказ МОН про скасування права відстрочки під час навчання в аспірантурі — що ще змінили

Виняток передбачено для педагогічних працівників закладів ПТУ та загальноосвітніх шкіл, які працюють за основним місцем роботи не менше як на 0,75 ставки.

Студентам, аспірантам і докторантам, які здобувають освіту за денною або дуальною формою навчання, рекомендують мати відповідні документи для підтвердження їхнього статусу та права на відстрочку від мобілізації.

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.