Наказ МОН про скасування права відстрочки під час навчання в аспірантурі: що ще змінили

Джерело: Освіта.UA

24 червня міністр освіти Оксен Лісовий заявляв, що з наступного навчального року вступити на контракт до аспірантури можна буде лише на заочну або вечірню форми, які не дають права на відстрочку. Нині МОН опублікувало наказ, де розповіли про зміни.

Що передбачає наказ МОН від 24.06.2024 №910

Які основні зміни для вступу до аспірантури під час мобілізації

Зміни в процедурі вступу до аспірантури під час мобілізації в Україні охоплюють два основні напрямки:

1. Прохідний бал для допуску до вступних іспитів, аби стати аспірантом, становить 160. Це стосується результату загальної навчальної компетентності (ТЗНК), одного з двох компонентів Єдиного вступного іспиту (ЄВІ).

2. Інший компонент ЄВІ є іспитом з іноземної мови. Оцінка може бути врахована або ні — це відбуватиметься на розсуд приймальної комісії або установи, яка може врахувати іспит з іноземної мови або провести власний. Для вступу на магістратуру оцінка, отримана в результаті складання ЄВІ в частині іноземної мови.

3. Вступ на денну та дуальну форми навчання в аспірантурі можливий виключно за кошти державного бюджету. Контрактне навчання дозволяється лише для заочників. Ці обмеження передбачені наказом МОН щодо мобілізації в Україні.

До 1 січня 2025 року тимчасово припиняється

1. Прийом заяв, конкурсні відбори, укладання договорів на навчання та зарахування на третій (освітньо-науковий, освітньо-творчий) рівень вищої освіти та в асистентуру-стажування на денну або дуальну форми навчання за кошти фізичних і юридичних осіб. Це обмеження не стосується осіб, визначених у частинах 1, 3, 5 та 6 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, за умови підтвердження права через Портал Дія або електронну взаємодію між державними реєстрами.

2. Переведення студентів на денну або дуальну форми навчання з інших форм, крім осіб, зазначених у частинах 1, 3, 5 та 6 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, за умови підтвердження права через Портал Дія або електронну взаємодію між державними реєстрами.

3. Поновлення на денну або дуальну форми навчання, крім таких категорій:

  • Особи, визначені у частинах 1, 3, 5 та 6 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, за умови підтвердження права через Портал Дія або електронну взаємодію між державними реєстрами.
  • Особи, які на момент поновлення не досягли 25 років, за умови наявності інформації про попереднє навчання в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.
  • Студенти, які перервали навчання через вагітність, пологи або догляд за дитиною до трьох років (до шести років у випадках, передбачених законом).
  • Особи, звільнені з військової служби після 24 лютого 2022 року.
  • Особи, які поновлюються для навчання за медичними або фармацевтичними спеціальностями, за умови наявності інформації про попереднє навчання в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.
  • Особи, які отримали академічну відпустку на термін не більше одного року за медичними показаннями, через участь у програмі академічної мобільності або через сімейні обставини, за умови наявності інформації про попереднє навчання в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.
  • Особи, які поновлюються до складу курсантів військових навчальних закладів, закладів зі специфічними умовами навчання або військових підрозділів закладів вищої освіти.

Керівникам закладів освіти та наукових установ усіх форм власності і сфер управління доручено забезпечити дотримання цього наказу. Директорат фахової передвищої, вищої освіти та директорат атестації кадрів вищої кваліфікації мають перевірити дані щодо студентів, зарахованих, поновлених або переведених у 2024 році, та вжити заходів у разі виявлення порушень.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.