За 2022 рік лише 14% нардепів подали до НАЗК декларації про майно та доходи – рух «Чесно»
Джерело: дослідження руху “Чесно”
10 грудня 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції відкрило публічний цілодобовий доступ до реєстру декларацій. Згідно з дослідженням, за 2021 рік 22% народних депутатів подали до НАЗК декларації про майно та доходи. Тоді як за 2022 рік таких народних обранців всього 14%.
Відповідна кількість декларацій наразі у реєстрі НАЗК після відновлення його публічного доступу.
Водночас зауважується, що серед керівництва ВР декларації подав лише голова парламенту Руслан Стефанчук — за обидва роки. Відсутні декларації у заступника спікера та колишнього лідера партії “Слуга народу” Олександра Корнієнка та заступниці спікера від “Батьківщини” Олени Кондратюк.
Серед керівництва парламентських фракцій декларації за обидва роки подав лише голова монобільшості Давид Арахамія.
Натомість у Кабміні задекларувалось сім посадовців за 2021 рік та шість — за 2022 рік. Переважно ексміністри, а також міністри Дмитро Кулеба та Олександр Кубраков.
Серед посадовців Офісу президента задекларувались п’ятеро заступників керівника ОП за 2021 рік та четверо за 2022 рік.
Тоді як декларації президента Володимира Зеленського та Андрія Єрмака за 2021-2022 роки в реєстрі НАЗК наразі відсутні.
12 жовтня 2023 року набрав чинності закон про відновлення декларування. Одночасно розпочалася й кампанія декларування за 2021-2022 роки, яка триватиме до 31 січня 2024 року.
Зауважимо, НАЗК виконало вимоги прийнятого Верховною Радою України Закону № 3384-ІХ та забезпечило відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з врахуванням заходів безпеки, визначених п. 2-11 Прикінцевих положень Закону України “Про запобігання корупції”.
5 вересня у Верховній Раді не підтримали поправку про оприлюднення електронних декларацій для державних службовців. Вже 12 вересня президент ветував закон №9534 про відновлення електронного декларування, натомість народних проголосувати за відкриття реєстру декларацій.
20 вересня парламент проголосував законопроєкт про електронне декларування з правкою президента Володимира Зеленського про відкриття реєстру декларацій.
10 жовтня Зеленський підписав закон №9534 про відновлення електронного декларування під час воєнного стану.
- Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Володимир Ар’єв повідомив, що 4 вересня Антикорупційний комітет Верховної Ради остаточно вирішив, що позаштатні радники Офісу президента та його керівництва і працівники патронатної служби президента, а також уповноважені президента не декларуватимуть статків.
- Боєць батальйону “Вовки Да Вінчі” Олександр Ябчанка зареєстрував на сайті президента України петицію з вимогою відкрити декларації посадовців та депутатів.
- За минулий тиждень понад 5,7 тисячі посадовців подали декларації. Відтак, динаміка декларування в Україні зросла вдвічі.
- Національне агентство з питань запобігання корупції запускає першу в світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї на порталі “Війна і санкції”.
- 10 жовтня, Національне агентство з питань запобігання корупції відновило доступ до Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру (Реєстр POLITDATA).
Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.