За 2023 рік місцеві громади перерахували понад 16 млрд грн на потреби ЗСУ

Джерело: Міноборони

У 2023 році українські громади спрямували з місцевих бюджетів більш ніж 16 мільярдів гривень на потреби Збройних сил України.

Обласні центри, об’єднані територіальні громади, райони, міста і селища самостійно приймали рішення щодо виділення коштів безпосередньо тим військовим частинам і на ті напрямки, які вважали найбільш пріоритетними.

Таким чином протягом минулого року субвенції громад було спрямовано: 

  • 11,6 мільярда гривень ‒ для Сухопутних військ, Десантно-штурмових військ, Сил спеціальних операцій, Сил територіальної оборони, Повітряних і Військово-Морських сил;
  • 2,53 мільярда гривень ‒  для Сил логістики, Сил підтримки, Військ зв’язку та кібербезпеки, Медичних сил, Державної спеціальної служби транспорту;
  • 750 мільйонів гривень ‒ для інших військових формувань (військові навчальні заклади, військова служба правопорядку тощо).

Крім зазначених сум, додатково ще 1,3 мільярда гривень місцева влада спрямувала безпосередньо у державний бюджет для закриття нагальних потреб Збройних сил. Передусім, це підготовка кадрів і військ, медичне забезпечення, закупівля БпЛА та комплектування до них, човнів, засобів РЕБ та акумуляторних батарей для транспортних засобів. Розпорядженням уряду ці кошти спрямовано Міністерству оборони для перерахування визначеним Генеральним штабом військовим частинам.

Заступник міністра оборони Юрій Джигир зазначив, що ці вчинки доводять те, що місцеве самоврядування в Україні – свідоме і стійке, й воно справді втілює принципи демократії та автономії навіть у непростий воєнний час.

“Коли більшість об’єднаних спільною метою громадян донатять, їхні представники у місцевому самоврядуванні також поважають вибір людей і підтримують те, що зараз для кожного – надважливо. З боку Міністерства оборони ми робитимемо все можливе, щоб кожну виділену громадами гривню було спрямовано на потреби наших воїнів та використано з максимальною ефективністю. Сильне місцеве самоврядування повинне мати впевненість, що на центральному рівні уряд залишиться надійним партнером у спільній справі”, – сказав Юрій Джигир.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.