За 2023 рік Україна додала 3 бали в Індексі сприйняття корупції
Джерело: Corruption Perceptions Index
За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.
Також Україна стала однією з 17 країн в цьогорічному СРІ, що продемонстрували свій найкращий показник за весь час.
Тепер Україна має 36 балів зі 100 можливих й посідає 104 місце зі 180 країн. Загалом з 2013 року Україна додала 12 балів в Індексі сприйняття корупції.

Фото: СРІ
Зокрема, Росія у 2023 році втратила 2 бали й з 26 балами посідає 141 місце у списку. Білорусь також втратила 2 бали та посідає 98 місце.
Показник Румунії залишився без змін (46 балів, 63 місце), тоді як Польща втратила ще 1 бал (54 бали, 47 місце). Словаччина додала 1 пункт та теж набрала 54 бали (47 місце). Молдова, як і Україна, додала 3 бали та наздогнала Угорщину, бали якої не змінились, тому вони розділити 76 місце із 42 балами.
У 2023 світові лідери CPI майже не змінилися. Очолює список Данія – 90 балів, за нею йде Фінляндія – 87 балів, Нова Зеландія – 85 балів та Норвегія – 84 бали.
Аутсайдер Індексу сприйняття корупції 2023 року також залишилися незмінними. Сомалі втратило 1 пункт і з 11 балами посідає останнє 180 місце.
Довідково: Індекс сприйняття корупції (CPI) — це щорічний рейтинг країн світу, який укладається організацією Transparency International з 1995 року. Країни у рейтингу впорядковані за показником рівня корупції, який ґрунтується на оцінках підприємців та аналітиків. CPI присвоює кожній країні оцінку від 0 до 100, де 0 означає найвищий рівень корупції, а 100 означає найнижчий.
- 5 грудня пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну.
- Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас під час зустрічі з міністром оборони України Рустемом Умєровим в Києві повідомив, що Литва готова надати Україні радників, які допоможуть у впровадженні реформ і боротьбі з корупцією.
- Міністр оборони України Рустем Умєров на щорічних загальних зборах Європейської бізнес-асоціації заявив, що під час війни ставиться до корупції як до тероризму.
Колишній радник міського голови Маріуполя, а нині керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко повідомив, що українські чиновники відмовили жінці з Маріуполя в оформленні статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, пояснивши тим, що “з 5 березня 2022 року в Маріуполі війни не було”.
Росія не може прийняти пропозиції США щодо зупинення війни проти України у “нинішньому вигляді”, оскільки вони не розв’язують проблеми, які Москва вважає головними причинами вторгнення, заявив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков. Він додав, що переговори між США та Росією з цього питання призупинилися.
Двоє німецьких блогерів повісили в паризькому Луврі роздруковані портрети президента США Дональда Трампа та ймовірного нового канцлера ФРН Фрідріха Мерца.
Вірменія не фінансуватиме роботу Організації Договору про колективну безпеку на чолі з РФ, участь у якій уряд заморозив у серпні 2024 року після чергової вірмено-азербайджанської війни.
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час візиту до Києва оголосила додатковий пакет військової допомоги на суму 11,25 мільярда євро (12,1 мільярда доларів).