За добу ліквідовано понад 100 call-центрів, що викрадали дані та кошти українців
Джерело: Служба безпеки України
Протягом доби Служба безпеки України та Національна поліція спільно припинили діяльність понад 100 шахрайських call-центрів, які займались викраданням особистих даних та коштів українців й іноземних громадян.

Фото: СБУ
Кіберексперти СБУ та поліція здійснили багатоетапну спецоперацію по всій території України, результатом якої стала ліквідація понад 100 call-центрів за одну добу. Ці центри використовували різні методи, щоб вивести гроші та особисті дані громадян.
Зловмисники пропонували своїм жертвам різні схеми, включаючи “заробіток на біржі”, “інвестування” у криптовалюту та інші схеми отримання сумнівного “прибутку” від ставок у гральному бізнесі.

Фото: СБУ
Call-центри приховували свою діяльність під виглядом онлайн-казино, брокерських компаній та букмекерських контор. Під час виманювання грошей зловмисники збирали особисті дані клієнтів, такі як паспортні відомості та номери телефонів.
Фігуранти також вигадували приводи, наприклад “ваш близький скоїв ДТП, і потрібні гроші, щоб розрахуватись” або “допомагаємо переїхати з районів ведення бойових дій”.
Отримана інформація могла потрапити до російських спецслужб, які використовували її для дистанційного вербування нових агентів.
Під час обшуків у call-центрах та у місцях проживання їхніх організаторів виявлено понад 4 тис. одиниць комп’ютерної техніки, мобільних телефонів і стартових пакетів, а також інші докази злочинних дій.
Кримінальне провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) щодо фігурантів триває, і розглядається питання про повідомлення їм про підозру та обрання запобіжних заходів. Зловмисникам може загрожувати до 12 років тюрми.
- Зловмисники розповсюджують фейкові повідомлення про надходження посилок від імені відомого поштового сервісу – SMS містять фішингові посилання на підконтрольні шахраям ресурси.
- Російські загарбники активізували у мережі створення фейкових телеграм-каналів українських бригад і батальйонів.
- У Міністерстві внутрішніх справ повідомили про нову фішингову схему шахраїв, які у месенджерах створюють фейкові боти оператора зв’язку “Київстар”.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.
Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.
США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.